bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy

Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy

Sulicz Jolanta 14 styczeń 2012 Aktualizacja:21 marzec 2014 

pierwsza_pomoc

pierwsza_pomoc
Dnia 13 stycznia odbyły się w naszej szkole w ramach programu społecznego „Mali Ratownicy” bardzo ważne zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w których brali udział uczniowie klas IIIa i IIIb wraz ze swoimi paniami. Inicjatorem tego programu jest Klub Rotariański, Rotary Klub Wrocław. Szkolenie zostało przeprowadzone na zaproszenie Klubu przez licencjonowanych ratowników medycznych. Były to przedstawicielki Fundacji Na Rzecz Psów Pracujących PSI RATOWNICY. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak postępować w sytuacji wypadku zagrażającego zdrowiu lub życiu. Poszerzały również swoją wiedzę w zakresie zasad powiadamiania w sytuacji zagrożenia. Uczestniczyły w szkoleniu praktycznym dotyczącym zasad udzielania pierwszej pomocy, podczas którego korzystały z fantomu oraz specjalistycznego urządzenia, defibrylatora do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszyscy uczniowie na zakończenie kursu pierwszej pomocy otrzymali imienne dyplomy oraz plecaki, małe apteczki i opaski odblaskowe na rękę z numerem ratunkowym 112. Bardzo dziękujemy Klubowi Rotary oraz ratownikom za bardzo pouczające szkolenie i obiecujemy pamiętać, czego nauczyliśmy się, aby w razie potrzeby wykazać się skutecznym działaniem.