bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Święta Majowe w naszej szkole

Święta Majowe w naszej szkole

Gajda Chrzanowska Izabela 06 maj 2011 Aktualizacja:21 marzec 2014 

swieta_majowe

swieta_majowe
29 kwietnia cała społecznośc szkolna wzięła udział w uroczystym apelu poświęconym świętom przypadającym na początku maja. 3 Maja obchodziliśmy Święto Nrodowe Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie nowoczesną ustawą zasadniczą. Mimo wielu przeszkód dzięki staraniom wielu polskich patriotów na czele z królem dnia 3 maja 1791 roku po burzliwych obradach doszło do jej uchwalenia. Dziś z dumą obchodzimy to święto - symbol najpiękniejszych kart polskiej historii, które powróciło do kalendarza uroczystości w roku 1990. Piękne wiersze i pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów oraz chór szkolny opiewały to doniosłe wydarzenie. 5 maja przypadała kolejna ważna data - Dzień Europy, zaś 9 maja obchodzić będziemy Dzień Unii Europejskiej. W tej części świata, gdzie znajduje się również Polska, leży 45 państw. To Europa. Urodziliśmy się tu i tu mieszkamy. Jesteśmy Europejczykami. Łączy nas bardzo wiele: miejsce na Ziemi, historia i kultura. Celem Unii Europejskiej jest połączenie krajów Europy, co ich mieszkańcom przynosi wiele korzyści. Mogą oni swobodnie podróżować po innych krajach należących do Unii, mogą tam także uczyć się, pracować, otwierać własne firmy. Najważniejsze jest jednak to, że Unia Europejska zapewnia pokój w Europie. Broni też praw i interesów ludzi. Każdy naród ma swoje korzenie: mowę, dzieje, kulturę, hymn, godło. Stanowi to o jego tożsamości. Jedną z zasad Unii Europejskiej jest poszanowanie tożsamości każdego narodu. Chcemy doceniać nasze wspólne osiągnięcia, dlatego też nie zapominamy o bardziej współczesnych nam rocznicach.