Budżet Obywatelski

Pasowanie na ucznia

Pikor Barbara 20 październik 2010 Aktualizacja:21 marzec 2014

slubowanie

Dnia 14 października 2010 roku w bardzo uroczystej atmosferze odbyło się Pasowanie na Ucznia. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami, podczas których uczniowie kształtowali postawę właściwego zachowania się podczas zajęć, przerw, wycieczek i uroczystości szkolnych, poznali szkołę i jej pracowników, kolegów i koleżanki ze swojej klasy co ułatwia integrację grupy rówieśniczej i funkcjonowanie w szkole, nauczyli się wierszy i piosenek na temat: OJCZYZNY, SZKOŁY, BEZPIECZEŃSTWA I KULTURALNEGO ZACHOWANIA.

W dniu ślubowania uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali licznie zebranym gościom swoje umiejętności recytatorsko – oratorskie oraz liczne piosenki, popisali się swą wiedzą i w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie.

Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonał w imieniu Prezydenta Wrocławia pan Jarosław Krauze radny miasta Wrocław oraz dyrektor szkoły pani Anna Szanin. Nadmienić należy, iż w uroczystości brali również udział starsi uczniowie naszej szkoły. Uroczystość ta, to ogromne przeżycie dla uczniów, rodziców i nauczycieli wychowawców klas pierwszych. Wszyscy pragną aby uroczystość była piękna i na długo zapadła w pamięci i dlatego oprócz wspaniałego występu uczniów nauczyciele przygotowali piękną dekorację. Wiele radości, dostarczyła naszym pierwszakom, zabawa przygotowana dla nich przez panie wychowawczynie I a i I b. Każdy dumny z siebie uczeń klasy pierwszej otrzymał tarczę szkolną, akt pasowania oraz Maskotkę „Mądrej Sowy.”

Życzymy Wam Wielu Sukcesów !!!