bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Pikor Barbara 20 październik 2010 Aktualizacja:21 marzec 2014 

slubowanie

slubowanie
Dnia 14 października 2010 roku w bardzo uroczystej atmosferze odbyło się Pasowanie na Ucznia. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami, podczas których uczniowie kształtowali postawę właściwego zachowania się podczas zajęć, przerw, wycieczek i uroczystości szkolnych, poznali szkołę i jej pracowników, kolegów i koleżanki ze swojej klasy co ułatwia integrację grupy rówieśniczej i funkcjonowanie w szkole, nauczyli się wierszy i piosenek na temat: OJCZYZNY, SZKOŁY, BEZPIECZEŃSTWA I KULTURALNEGO ZACHOWANIA.  

 

 

 

 

W dniu ślubowania uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali licznie zebranym gościom swoje umiejętności recytatorsko – oratorskie oraz liczne piosenki, popisali się swą wiedzą i w obecności pocztu sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie.

Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonał w imieniu Prezydenta Wrocławia pan Jarosław Krauze radny miasta Wrocław oraz dyrektor szkoły pani Anna Szanin. Nadmienić należy, iż w uroczystości brali również udział starsi uczniowie naszej szkoły. Uroczystość ta, to ogromne przeżycie dla uczniów, rodziców i nauczycieli wychowawców klas pierwszych. Wszyscy pragną aby uroczystość była piękna i na długo zapadła w pamięci i dlatego oprócz wspaniałego występu uczniów nauczyciele przygotowali piękną dekorację. Wiele radości, dostarczyła naszym pierwszakom, zabawa przygotowana dla nich przez panie wychowawczynie I a i I b. Każdy dumny z siebie uczeń klasy pierwszej otrzymał tarczę szkolną, akt pasowania oraz Maskotkę „Mądrej Sowy.”

Życzymy Wam Wielu Sukcesów !!!