bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Zielona Szkoła w Szklarskiej Porębie

Zielona Szkoła w Szklarskiej Porębie

Beata Rudzka 06 październik 2009 Aktualizacja:21 marzec 2014 

W dniach 28.09. – 02.10.2009 r. uczniowie naszej szkoły z klas IIa, IIb, IIIb i Vb wraz z wychowawcami – Aliną Gołębiewicz, Izabelą Półgrabią, Aliną Haładaj i Beatą Rudzką przebywali na „Zielonej Szkole” w Szklarskiej Porębie.
Mimo nieciekawej pogody był to aktywnie i miło spędzony czas. Oprócz zajęć dydaktycznych odbyliśmy wiele wycieczek pieszych po okolicach Szklarskiej Poręby. Odwiedziliśmy wodospad Kamieńczyka, Krucze Skały, Krzywe Baszty.

 Wybrana grafika

Zorganizowaliśmy również wycieczkę autokarową do Kowar, gdzie zobaczyliśmy sztolnię starej kopalni oraz Park Miniatur, który zrobił na nas duże wrażenie. Widzieliśmy minerały z całego świata, prezentowane w Muzeum Ziemi „Juna”.
Bardzo ciekawym wydarzeniem była wizyta w Chacie Walońskiej, gdzie zapoznaliśmy się ze zwyczajami i życiem Walończyków i osiągnęliśmy pierwszy stopień wtajemniczenia, poprzedzony chrztem. Zdobyliśmy również wiedzę ekologiczną w trakcie prezentacji multimedialnej w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Wieczory spędzaliśmy, bawiąc się w karaoke, organizując konkursy i dyskoteki, warsztaty teatralne. Na pożegnanie mieliśmy możliwość nagrania radiowego naszych wrażeń, które zostaną zaprezentowane każdemu uczestnikowi na specjalnie nagranych płytach. Będziemy mile i długo wspominać nasz pobyt w Szklarskiej Porębie.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z wycieczki.