Klasa 8D wraz z kolegami z innych klas 8 miały okazję brać udział w wycieczce szkolnej w Krakowie 12-14.06.2023r. w ramach programu Poznaj Polskę.
Nasz plan obejmował sześć zabytków i miejsc kultury. Z powodzeniem udało nam się zapoznać z nowymi obiektami historii, wspólnie spędzić czas w miejscach rozrywki a dodatkowo odbyć podróż w czasie nawet do XI wieku.

Byliśmy w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Powstał we wrześniu 2007 roku jako pierwszy park edukacyjny w Polsce mający na celu popularyzację fizyki.

Kolejne miejsce, które mieliśmy okazję zobaczyć to Kopiec Kościuszki i wycieczka z przewodnikiem po wystawie Kościuszko - bohater wciąż potrzebny.
Bardzo ciekawym miejscem było Muzeum Narodowe w Krakowie. Muzeum Książąt Czartoryskich. Stała ekspozycja prezentująca najcenniejszą w Polsce i jedną z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie znalazły się nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów czy sztuki użytkowej. To także ogromny zbiór pamiątek prezentujących historię Polski.
To co warto było zobaczyć to Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie działa nieprzerwanie od 1893 roku i jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen. Uczniowie ocenili to miejsce jako najbardziej godne zobaczenia , zwłaszcza, że obiekt zwiedzaliśmy z przewodnikiem.

Ostatni obiekt na naszej liście to Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki w Krakowie. Mieliśmy okazję wraz z przewodnikiem zapoznać się ze zbiorami Zamku. Są prezentowane na kilku stałych ekspozycjach, przybliżających wygląd królewskiej rezydencji w wiekach XVI i XVII.
Niezapomniane chwile, miejsca, które warto zobaczyć i w ten oto sposób ostatni raz odbyć wycieczkę szkolną w SP9 we Wrocławiu.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć [KLIK]