Jak co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało Reading for Global Peace and Harmony, które w Polsce skrócono do Czytanie dla pokoju.

Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na plakat Nasza biblioteka.
Uczniowie poprzez swoje prace wyrazili swoje emocje, pragnienia i przemyślenia dotyczące biblioteki szkolnej?

A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Zuzanna Masternak kl.5b
II miejsce - Yuliia Hrieshna 5b  ex aequo Anastasiya Uhalnikava 2c
III miejsce - Zuzanna Terlecka 3a
I miejsce jako klasa - 3a
Wyróżnienie:

Kornelia Płóciennik, Klara Szóstak, Alicja Musiał, Alicja Lichota, Martyna Łączyńska
Jury: Pani Dagmara Rega - historyk sztuki, Ewa Stawińska- biblioteka szkolna oraz uczniowie: Marta Rajkowska, Iga Dudziak i Filip Karolczak klasa 8a

Składamy wszystkim wielkie podziękowania za udział w konkursie i gratulacje za piękne oraz ciekawe prace.
Biblioteka szkolna i Jury