bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Bezpieczny Dolnoślązak

Bezpieczny Dolnoślązak

Spotkanie piątoklasistów z policjantem

policja20 marca odbyło się wszkole spotkanie  funkcjonariuszy Policji Komisariatu Rakowiec pana Macieja Gajdowskiego i pani Anny Jędrzejczyk z uczniami wszystkich klas piątych i szóstych  poświęcone problematyce cyberbezpieczeństwa. Uczniowie zapoznali się z zasadami, których należy przestrzegać w czasie korzystania z internetu i z konsekwencjami ich ignorowania lub łamania. Zapoznali się również  ze sposobami radzenia sobie z niebezpiecznymi aplikacjami np. Błękitny Wieloryb. Policjanci poinstruowali również uczniów ze sposobami zachowania się w sytuacji nagłego ataku  o charakterze terrorystycznym np. w szkole.

Spotkanie z policjantami w ramach projektu "Bezpieczny Wincek i Pola”

policja rakowiec11 marca  w ramach realizacji programu ,,Bezpieczny Wincek i Pola” w  szkole odbyło się  spotkanie z  funkcjonariuszami  Policji Rakowiec Maciejem Gajdowskim i  Anną Jędrzejczyk. Policjanci przeprowadzili w klasach: 1a, 1b, 2b, 3a, 3b i 3c zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, przestrzegania ustalonych zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze w dzień i po zmroku, bezpiecznego zachowywania się wobec osób obcych. Poruszali również problematykę dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zabaw w czasie wolnym. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom i z pewnością przyczyniły się do zachowywania przez nie ostrożności w czasie drogi do szkoły i ze szkoły do domu oraz bezpieczeństwa w czasie zabaw.

„Klimat, Energia, Zdrowie”

klimatW ramach realizacji programu ,,Bezpieczni Wincek i Pola”  uczniowie klas 7 naszej szkoły zaangażowani w realizację projektu edukacyjnego Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego pt. Klimat, Energia, Zdrowie” wzięli udział w kolejnym spotkaniu związanym tematycznie z bezpiecznym środowiskiem.  Zajęcia odbyły się 19 lutego 2019 r. Szkole Podstawowej nr 93.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc przedmedyczna

uczymy sieW dniu 26.02.2019 w klasie 4b i 8b przeprowadzono  zajęcia na temat ,,Uczymy się udzielać informacji w razie zagrożenia zdrowia i życia". Uczniowie obu klas uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych uczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez nauczyciela przeszkolonego w tym kierunku panią Joannę Sadowską. Po lekcjach wykonali ciekawe komiksy na temat udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem pani Katarzyny Korzec. Uczniowie obu klas chętnie i z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia ratujące życie i zdrowie. Nawiązali przyjazne relacje koleżeńskie.

Bezpieczne środowisko

ekoW okresie od 18-22.02.19 w klasach 5b, 5c i 5d odbyły się na języku niemieckim zajęcia dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Polsce i w Niemczech. Uczniowie klas piątych przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne i plakaty nt ochrony naturalnych zasobów środowiska, które zaprezentowali innym uczniom. Dotyczyły one zwłaszcza ochrony wody, energii elektrycznej i źródeł jej pozyskiwania, segregacji śmieci. Dowiedzieli się w jaki sposób organizowana jest ta ochrona w Polsce i Niemczech, jak motywowani i zachęcani są młodzi Niemcy do np. segregowania śmieci, zwracania do specjalnych pojemników w sklepach opakowań szklanych i plastikowych po napojach, że otrzymują za każdą zwróconą do sklepu  butelkę określoną kwotę pieniędzy, jakie kary grożą za ignorowanie zaleceń dotyczących segregowania śmieci.

Czytaj więcej...

Poznajemy zasady netykiety

netykieta8 stycznia klasa 5b w ramach Programu Bezpieczni Wincek i Pola uczestniczyla w zajęciach na temat netykiety, prowadzonych przez nauczycielkę informatyki Agnieszkę Pytlowany. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. netykiety, nauczyli się jak prawidłowo tworzyć swoje hasło do konta internetowego, co to jest spam, co robić w sytuacji włamania na konto, jak zabezpieczyć sie przed wirusem, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Zajęcia ze strażakiem

straz25 stycznia klasa 2a brała udział w zajęciach prowadzonych przez ojca jednej z naszych uczennic, który jest zawodowym strażakiem. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się m.in., jak należy zachować się w trakcie pożaru, jak skontaktować się ze strażą pożarną i jakie informacje podać podczas rozmowy telefonicznej z dyspozytorem. Miały także możliwość przymierzenia strażackiego kasku i maski gazowej oraz nauczenia się prawidłowej obsługi krótkofalówki. Dziękujemy panu Gielsie za poświęcony czas i cenną wiedzę, którą podzielił się z uczniami. Partnerem działania była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt

6 grudnia, z okazji Mikołajek klasa 5b była w Dolnośląskim Klubie  Filmowym na zajęciach edukacyjnych dotyczących ,,Odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt" połączonych z prezentacją multimedialną na ten temat i projekcją filmu ,,Był sobie pies".Z powodu awarii sprzętu do projekcji filmu nie doszło, ale dzięki dłuższej przerwie technicznej uczniowie klas piątych kilku wrocławskich szkół, w tym uczniowie naszej szkoły na forum sali kinowej spontanicznie poproszeni przez edukatorkę prowadzacą spotkanie rozważali temat przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem.

Czytaj więcej...

„Klimat, energia, zdrowie”

klimatW ramach działań związanych z realizacją projektu edukacyjnego ,, Bezpieczni Wincek i Pola związanych z ochroną środowiska, a szczegółnie  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza nasza szkoła  realizuje projekt edukacyjny „Klimat, energia, zdrowie” prowadzony  przez  Dolnośląski Klub Ekologiczny. Animatorzy projektu  mgr Krystyna Haladyn  i dr inż. Aureliusz Mikłaszewski  8 stycznia wygłosili  dla uczniów klas siódmych dwa wykłady:

Czytaj więcej...

Pręgowane i Skrzydlate

Po raz drugi w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Pręgowane i Skrydlateodbyła się  akcja zbierania karmy, koców, materaców i datków pieniężnych pod nazwą Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka. Uczniowie podarowali dla psów, kotów i ptaków będących pod opieką fundacji około 100 kg karmy suchej, prócz tego puszki z mięsem, koce, materace i datki pieniężne, które można było wrzucać do puszki na dyżurce szkoły. W szkole akcją opiekowały się Katarzyna Lota i Anna Różycka. Każdy darczyńca otrzymał od fundacji piękna zakładkę. Wszystkim za dary dziękujemy w imieniu zwierząt, a w Wigilię uważnie będziemy słuchać, może przemówią do  nas…