bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Logowanie

Bezpieczny Dolnoślązak

Bezpieczny Dolnoślązak

Pręgowane i Skrzydlate

Po raz drugi w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Pręgowane i Skrydlateodbyła się  akcja zbierania karmy, koców, materaców i datków pieniężnych pod nazwą Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka. Uczniowie podarowali dla psów, kotów i ptaków będących pod opieką fundacji około 100 kg karmy suchej, prócz tego puszki z mięsem, koce, materace i datki pieniężne, które można było wrzucać do puszki na dyżurce szkoły. W szkole akcją opiekowały się Katarzyna Lota i Anna Różycka. Każdy darczyńca otrzymał od fundacji piękna zakładkę. Wszystkim za dary dziękujemy w imieniu zwierząt, a w Wigilię uważnie będziemy słuchać, może przemówią do  nas…

Kochajmy zwierzaki

kochajmy zwierzetaW listopadzie uczniowie naszej szkoły z klas młodszych (1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 3c) oraz uczniowie drugiego etapu edukacyjnego (4a, 4c, 6b) wzięli udział w projekcie edukacyjnym KOCHAJMY ZWIERZAKI realizowanym z inicjatywy towarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, a zorganizowanym w szkole z inicjatywy nauczycielki przyrody i biologii pani Anny Różyckiej. Projekt ukierunkowany jest na edukację dzieci młodzieży w zakresie humanitarnej ochrony zwierząt i obejmował zajęcia z ich udziałem. Poprzez różnorodne formy aktywności: prezentacje, gry zespołowe, warsztaty, interakcje ze zwierzętami różnych gatunków dzieci mogły zdobyć niezbędną wiedzę w tym zakresie.

Czytaj więcej...

"Bakcyl"

"Bakcyl"

Pytlowany Agnieszka 06 grudzień 2018 

bakcylUczniowie klas 7 i 8 brali udział w zajęciach w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL. Zajęcia prowadzone były przez przeszkoloną wolontariuszkę, pracującą na codzień w jednym z banków. Klasay 7 realizowały temat: "Twoje pieniądze". Natomiast uczniowie klas 8 dowiedzieli się jak przejść „Od oszczędzania do inwestowania". Dużo czasu poświęcono kwestii bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej - jak zabezpieczyć swoje dane osobowe, jak korzystać z dostepnych udogodnień, np. przy użyciu urządzeń mobilnych, nie narażając swoich finansów.

"Łodzie Życzliwości”

lodzieW piątek 23.11.18 odbyły się w małej sali gimnastycznej warsztaty ekologiczno- rękodzielnicze ,,Łodzie Życzliwości” prowadzone przez animatorów z Fundacji Onwater dla uczniów z klasy 2b i 3a integracyjnej. Uczniowie wraz z wychowawczyniami Barbarą Pikor, pedagogiem specjalnym Agnieszką Żerebecką i wychowawczynią Izabelą Półgrabią wykonywali z materiałów ekologicznych wspaniałe łodzie życzliwości, które puszczali na wodę z życzliwymi przesłaniami do innych osób pod czujnym okiem nauczycieli i z pomocą sprawnych rąk animatorów Fundacji Onwater: prowadzącej warsztaty Anny Surówki oraz Marka Żołny, Julii Orfin, Daniela Tumanowicza.

Czytaj więcej...

,,Bezpieczny Dolnoślązak 2018 ”

Logo BD 2018Szkoła Podstawowa nr 9 po raz drugi przystąpiła do III edycji programu edukacyjnego ,,Bezpieczny Dolnoślązak 2018 ”. Organizatorem programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Program realizowany jest przez Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przy współpracy służb państwowych i miejskich związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa. W tym roku szkolnym do programu przystąpiły 53 placówki oświatowe z rejonu Dolnego Śląska, głównie szkoły i przedszkola. Nasza szkoła w ramach konkursu opracowała projekt edukacyjny ,,Bezpieczny Wincek i Pola”, który będzie realizowany do końca kwietnia przyszłego roku. Projekt ten obejmuje szereg zajęć edukacyjnych, konkursów, pokazów, warsztatów, spotkań, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci.

"Bezpieczeństwo na drodze"

"Bezpieczeństwo na drodze"

Pytlowany Agnieszka 18 listopad 2018 

b n d27 października odbył się międzyszkolny konkurs "Bezpieczeństwo na drodze". Konkurs składał się z części teoretycznej (indywidualnej), praktycznej oraz potyczek grupowych. Całość nadzorowało jury, w skład którego weszli przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji oraz Straży Miejskiej. Uczniowie z 5 szkół (SP nr 9, SP nr 30, SP nr 47, SP nr 73, SP nr 78), mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście. Nasi dziewiątkowi przedstawiciele uplasowali się na trzecim miejscu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.