bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Bezpieczny Dolnoślązak

Bezpieczny Dolnoślązak

Pierwsza pomoc przedmedyczna

uczymy sieW dniu 26.02.2019 w klasie 4b i 8b przeprowadzono  zajęcia na temat ,,Uczymy się udzielać informacji w razie zagrożenia zdrowia i życia". Uczniowie obu klas uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych uczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez nauczyciela przeszkolonego w tym kierunku panią Joannę Sadowską. Po lekcjach wykonali ciekawe komiksy na temat udzielania pierwszej pomocy pod kierunkiem pani Katarzyny Korzec. Uczniowie obu klas chętnie i z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia ratujące życie i zdrowie. Nawiązali przyjazne relacje koleżeńskie.

Bezpieczne środowisko

ekoW okresie od 18-22.02.19 w klasach 5b, 5c i 5d odbyły się na języku niemieckim zajęcia dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Polsce i w Niemczech. Uczniowie klas piątych przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne i plakaty nt ochrony naturalnych zasobów środowiska, które zaprezentowali innym uczniom. Dotyczyły one zwłaszcza ochrony wody, energii elektrycznej i źródeł jej pozyskiwania, segregacji śmieci. Dowiedzieli się w jaki sposób organizowana jest ta ochrona w Polsce i Niemczech, jak motywowani i zachęcani są młodzi Niemcy do np. segregowania śmieci, zwracania do specjalnych pojemników w sklepach opakowań szklanych i plastikowych po napojach, że otrzymują za każdą zwróconą do sklepu  butelkę określoną kwotę pieniędzy, jakie kary grożą za ignorowanie zaleceń dotyczących segregowania śmieci.

Czytaj więcej...

Zajęcia ze strażakiem

straz25 stycznia klasa 2a brała udział w zajęciach prowadzonych przez ojca jednej z naszych uczennic, który jest zawodowym strażakiem. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się m.in., jak należy zachować się w trakcie pożaru, jak skontaktować się ze strażą pożarną i jakie informacje podać podczas rozmowy telefonicznej z dyspozytorem. Miały także możliwość przymierzenia strażackiego kasku i maski gazowej oraz nauczenia się prawidłowej obsługi krótkofalówki. Dziękujemy panu Gielsie za poświęcony czas i cenną wiedzę, którą podzielił się z uczniami. Partnerem działania była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

„Klimat, energia, zdrowie”

klimatW ramach działań związanych z realizacją projektu edukacyjnego ,, Bezpieczni Wincek i Pola związanych z ochroną środowiska, a szczegółnie  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza nasza szkoła  realizuje projekt edukacyjny „Klimat, energia, zdrowie” prowadzony  przez  Dolnośląski Klub Ekologiczny. Animatorzy projektu  mgr Krystyna Haladyn  i dr inż. Aureliusz Mikłaszewski  8 stycznia wygłosili  dla uczniów klas siódmych dwa wykłady:

Czytaj więcej...

Poznajemy zasady netykiety

netykieta8 stycznia klasa 5b w ramach Programu Bezpieczni Wincek i Pola uczestniczyla w zajęciach na temat netykiety, prowadzonych przez nauczycielkę informatyki Agnieszkę Pytlowany. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. netykiety, nauczyli się jak prawidłowo tworzyć swoje hasło do konta internetowego, co to jest spam, co robić w sytuacji włamania na konto, jak zabezpieczyć sie przed wirusem, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Kochajmy zwierzaki

kochajmy zwierzetaW listopadzie uczniowie naszej szkoły z klas młodszych (1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 3c) oraz uczniowie drugiego etapu edukacyjnego (4a, 4c, 6b) wzięli udział w projekcie edukacyjnym KOCHAJMY ZWIERZAKI realizowanym z inicjatywy towarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, a zorganizowanym w szkole z inicjatywy nauczycielki przyrody i biologii pani Anny Różyckiej. Projekt ukierunkowany jest na edukację dzieci młodzieży w zakresie humanitarnej ochrony zwierząt i obejmował zajęcia z ich udziałem. Poprzez różnorodne formy aktywności: prezentacje, gry zespołowe, warsztaty, interakcje ze zwierzętami różnych gatunków dzieci mogły zdobyć niezbędną wiedzę w tym zakresie.

Czytaj więcej...

Odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt

6 grudnia, z okazji Mikołajek klasa 5b była w Dolnośląskim Klubie  Filmowym na zajęciach edukacyjnych dotyczących ,,Odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt" połączonych z prezentacją multimedialną na ten temat i projekcją filmu ,,Był sobie pies".Z powodu awarii sprzętu do projekcji filmu nie doszło, ale dzięki dłuższej przerwie technicznej uczniowie klas piątych kilku wrocławskich szkół, w tym uczniowie naszej szkoły na forum sali kinowej spontanicznie poproszeni przez edukatorkę prowadzacą spotkanie rozważali temat przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem.

Czytaj więcej...

"Bakcyl"

"Bakcyl"

Pytlowany Agnieszka 06 grudzień 2018 

bakcylUczniowie klas 7 i 8 brali udział w zajęciach w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL. Zajęcia prowadzone były przez przeszkoloną wolontariuszkę, pracującą na codzień w jednym z banków. Klasay 7 realizowały temat: "Twoje pieniądze". Natomiast uczniowie klas 8 dowiedzieli się jak przejść „Od oszczędzania do inwestowania". Dużo czasu poświęcono kwestii bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej - jak zabezpieczyć swoje dane osobowe, jak korzystać z dostepnych udogodnień, np. przy użyciu urządzeń mobilnych, nie narażając swoich finansów.

Pręgowane i Skrzydlate

Po raz drugi w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Pręgowane i Skrydlateodbyła się  akcja zbierania karmy, koców, materaców i datków pieniężnych pod nazwą Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka. Uczniowie podarowali dla psów, kotów i ptaków będących pod opieką fundacji około 100 kg karmy suchej, prócz tego puszki z mięsem, koce, materace i datki pieniężne, które można było wrzucać do puszki na dyżurce szkoły. W szkole akcją opiekowały się Katarzyna Lota i Anna Różycka. Każdy darczyńca otrzymał od fundacji piękna zakładkę. Wszystkim za dary dziękujemy w imieniu zwierząt, a w Wigilię uważnie będziemy słuchać, może przemówią do  nas…

"Łodzie Życzliwości”

lodzieW piątek 23.11.18 odbyły się w małej sali gimnastycznej warsztaty ekologiczno- rękodzielnicze ,,Łodzie Życzliwości” prowadzone przez animatorów z Fundacji Onwater dla uczniów z klasy 2b i 3a integracyjnej. Uczniowie wraz z wychowawczyniami Barbarą Pikor, pedagogiem specjalnym Agnieszką Żerebecką i wychowawczynią Izabelą Półgrabią wykonywali z materiałów ekologicznych wspaniałe łodzie życzliwości, które puszczali na wodę z życzliwymi przesłaniami do innych osób pod czujnym okiem nauczycieli i z pomocą sprawnych rąk animatorów Fundacji Onwater: prowadzącej warsztaty Anny Surówki oraz Marka Żołny, Julii Orfin, Daniela Tumanowicza.

Czytaj więcej...