bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Rodzinny piknik integracyjny

Rodzinny piknik integracyjny

Marta Suchta 20 październik 2014 Aktualizacja:20 październik 2014 

1413812412img 7458

1413812412img 7458
Rodzinna atmosfera i fantastyczna zabawa przy tanecznych rytmach, to niezawodny element zorganizowanego w sobotę 18 października 2014 roku RODZINNEGO PIKNIKU INTEGRACYJNEGO. Na naszym szkolnym boisku tańczyliśmy, grillowaliśmy, robiliśmy gigantyczne bańki mydlane i wspólnie, aktywnie, spędzaliśmy sobotnie przed i popołudnie. Tego słonecznego dnia integrowali się uczniowie naszej szkoły, ich rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, przyjaciele oraz nauczyciele.

Pan Michał Symonowicz uczył nas bawić się przy rytmach rock&rolla, twista, flamenco, macareny, salsy oraz samby. Tato Oli Gorczowskiej dbał, aby grill był cały czas gorący i pełen smakowitości. A mamy naszych uczniów pilnowały, aby nikomu nie zabrakło kawy, herbaty, soczków kiełbasek oraz pieczywa. Pomagały także przy przeprowadzeniu GRATKI LOTERIATKI zorganizowanej przez Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy Szkole Podstawowej Nr 9 we Wrocławiu wraz z działającym u nas w szkole Klubem Wolontariusza, który opieką objęła pani pedagog - Jolanta Dolata. Dochód z loterii przeznaczony będzie na zakup przyborów szkolnych dla dzieci, które jeszcze tych przyborów nie posiadają. Tato naszego ucznia - Michała Szmita, pan Roman, razem z Michałem zaprezentowali przepiękny pokaz mydlanych baniek. Ufundowali także własnoręcznie wykonane patyczki do robienia ogromnych baniek, które można było wygrać w jednym z rodzinnych konkursów. Można także było doświadczyć zamknięcia w wnętrzu mydlanej bańki – niepowtarzalne, magiczne wrażenie. Panie Alina Haładaj oraz Jolanta Dolata przygotowały konkursy dla rodzin. Dzieci wraz z rodzicami poszukiwały ukrytych na terenie boiska jabłek i gruszek ufundowanych przez Agencję Rynku Rolnego, opiekunowie karmieni przez swoje pociechy, pochłaniali na czas smakowite jogurty dostarczone nam przez panią Martę Starczewską z zaprzyjaźnionego ze szkołą Mini Marketu, a wszyscy chętni zmierzyli się w wymagającej kreatywności i dobrej kondycji konkurencji tanecznej. „Rodzinkom na medal” rozdaliśmy pamiątkowe medale oraz smakowite i oczywiście zdrowe warzywa i owoce. Ze wsparciem i znakomitym humorem dołączyła do nas także pani Beata Rudzka. Nad sprzętem muzycznym czuwał niezastąpiony pan Grzegorz. Natomiast „nawijaniem” przez mikrofon popisywała się, wraz z panem Michałem Symonowiczem, pani Marta Suchta - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Organizacją i koordynacją spotkania zajęli się Zespół ds. opiekuńczo – wychowawczych działający w obszarze Promocji Zdrowia, Zespół ds. inicjatyw, działający w obszarze projektów i programów szkolnych, Klub Młodego Wolontariusza pod opieką pani Jolanty Dolaty oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Koła Animatorów Kultury szkolnej pod opieką pani Marty Suchty. Wszystkim dziękujemy za pomoc i znakomitą zabawę i zapraszamy do podejmowania kolejnych tak fantastycznych inicjatyw.