bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

„Szkoła naturalnie najlepsza”

„Szkoła naturalnie najlepsza”

Elżbieta Pilarczyk 01 październik 2014 Aktualizacja:01 październik 2014 

tauron

tauron
30 września 2014r. o godz. 10.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowoczesnej Sali Przyrody, sponsorowanej przez firmę TAURON Ekoenergia. Utworzenie takiej sali było możliwe dzięki sukcesowi, jakim było zdobycie jednej z pięciu nagród w konkursie w ramach autorskiej akcji społecznej „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia. Zwycięskie szkoły otrzymały honorowy tytuł „Szkoły naturalnie najlepszej” oraz „Salę Przyrody TAURON Ekoenergia”.

W tegorocznej edycji Akcji, aby zostać zwycięzcą i otrzymać nagrodę finansową w wysokości 40000 zł na remont i wyposażenie sali przyrody, należało przygotować pracę konkursową w formie gry planszowej tematycznie powiązanej ze Spółką TAURON Ekoenergia, odnawialnymi źródłami energii i byczkiem TAURONKIEM.
Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Elżbieta Pilarczyk, nauczycielka przyrody. Pod jej czujnym okiem powstały zwycięskie gry dydaktyczne, których autorami są uczniowie z byłej klasy 6 a : Alicja Palus, Karolina Kowalczyk i Paweł Gryglewicz.
Uroczystego otwarcia naszej nowej Sali do Przyrody dokonała Pani Monika Meinhart-Burzyńska – szefowa biura komunikacji i marketingu Spółki TAURON Ekoenergia, dyrektor szkoły Anna Szanin, koordynatorka konkursu, Elżbieta Pilarczyk, przewodniczący Rady Rodziców, Paweł Pomykała oraz uczeń z klasy 5 b, Kacper Zawieja. Gościliśmy również Pana Michała Raźnego, koordynującego Akcję ze strony TAURON Ekoenergia, Panią Joannę Sinicką, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 90 oraz Panią Aleksandrę Wójcik, wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17. Zawiadomiliśmy i zaprosiliśmy lokalne i ogólnopolskie media, niestety nie zaszczyciły nas swoją obecnością. To ważne wydarzenie w życiu szkoły zostało uświetnione ciekawym programem artystycznym. Na szczególną uwagę zasługuje twórczość własna uczniów, którzy poprzez przygotowane napisane fraszki, wyrazili emocje towarzyszące otrzymaniu przez nich nowoczesnej Sali Przyrody.
Wszyscy uczniowie bardzo cieszą się z nowej Sali do Przyrody, do której zostały zakupione nowe jednoosobowe ławki i krzesła z regulowaną wysokością, zamykane gabloty na ścianę, szafa na globusy, tablica interaktywna, rzutnik, laptop, mikroskopy, lupy, kompasy, programy multimedialne i wiele innych pomocy zgodnych z nową podstawą programową.
Atrakcją jest wizualizer, czyli miniaturowa kamera na wysięgniku, która po podłączeniu do rzutnika umożliwia pokaz druków, rycin i innych małych form przestrzennych.
Przybyli goście po zakończeniu części artystycznej, dokonali wpisu do Księgi Pamiątkowej szkoły. Wszyscy bardzo cieszymy się naszym sukcesem i wierzymy, że dzięki nowej Sali Przyrody będą lepiej rozwijać się wszystkie młode talenty w naszej szkole.
Dziękujemy Spółce TAURON Ekoenergia, która ufundowała nam nowoczesną Salę do Przyrody i możliwość rozwijania swoich pasji i zdolności.
Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom konkursu, Alicji Palus, Karolinie Kowalczyk i Pawłowi Gryglewiczowi, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i odchodząc ze szkoły pozostawili po sobie tak cenną i wartościową pamiątkę. Życzymy im, aby w dalszym ciągu rozwijali swoją kreatywność i osiągali kolejne sukcesy.

img_7315
img_7315 img_7315
img_7317
img_7317 img_7317
img_7319
img_7319 img_7319
img_7320
img_7320 img_7320