bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

"Bezpieczeństwo na drodze"

"Bezpieczeństwo na drodze"

Beata Rudzka 24 czerwiec 2014 Aktualizacja:24 czerwiec 2014 

bezpieczenstwo

bezpieczenstwo
17 maja 2014 w naszej szkole spotkało się 48 przedstawiciele klas czwartych z 14 szkół podstawowych należących do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie na X Międzyszkolnym Konkursie „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE”, zorganizowanym pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy z zakresu przepisów i zasad ruch drogowego, uświadomienie zagrożeń istniejących na drodze oraz potrzeby troski o zdrowie, życie własne i innych uczestników ruchu.

Poczynaniom uczniów uważnie przyglądali się i oceniali zadania konkursowe przedstawiciele Policji, Staży Miejskiej i Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno – Epidemiologicznego. Podczas eliminacji pisemnych wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Test pisemny zawierał 30 pytań, które dotyczyły: zasad bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znajomości znaków i sygnałów drogowych, zasad z zakresu przecinania się kierunków ruchu („krzyżówki”), postępowania w razie wypadku drogowego, elementów udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 30, a drużyna 90 punktów. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn, które zaciekle walczyły o zwycięstwo. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy IV b: Julia Borkowska, Szymon Jeleń i Kacper Zawieja.

Bezpieczeństwo ...
Bezpieczeństwo na drodze Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo ...
Bezpieczeństwo na drodze Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo ...
Bezpieczeństwo na drodze Bezpieczeństwo na drodze
Bezpieczeństwo ...
Bezpieczeństwo na drodze Bezpieczeństwo na drodze