bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

"Samochwała", "Kłamczucha" i inni - konkurs czytelniczy w bibliotece szkolnej.

"Samochwała", "Kłamczucha" i inni - konkurs czytelniczy w bibliotece szkolnej.

Anna Wąs 25 maj 2014 Aktualizacja:07 czerwiec 2014 

Za sprawą zorganizowanego dla klas 1 konkursu czytelniczego, od kilkunastu dni biblioteka szkolna żyła wierszami Jana Brzechwy. Reprezentacje pierwszaków starły się ze sobą w konkursie czytelniczym, który polegał na odpowiadaniu na szczegółowe pytania z treści wierszy (np. co kupiła kaczka-dziwaczka, by napisać list) i znajomości postaci w nich występujących (np. Wymień cztery gatunki warzyw z wiersza "Na straganie").

Po niezwykle wyrównanej walce i dogrywce - recytacji wybranego wiersza Jana Brzechwy, laur zwycięstwa zdobyła reprezentacja klasy 1B w składzie: Antoni Daszkiewicz, Jakub Gaj, Jan Glanert. Miejsce drugie zdobyli uczniowie z klasy 1A: Kacper Dobosz, Zuzia Pondel i Martyna Pomykała. Miejsce 3 natomiast zajęła reprezentacja klasy 1C: Antonina Kowalczykiewicz, Sebestian Gielsa i Mateusz Łęga. Dużym wsparciem dla uczniów biorących udział w konkursie była obecność i wsparcie najbliższych - rodziców, dziadków, rodzeństwa, którzy licznie przybyli do biblioteki szkolnej, by obserwować zmagania dzieci. Zwieńczeniem konkursu było wręczenie dyplomów i nagród, wydaje się jednak, że największą radość dzieciom sprawiła wspólna zabawa i praca w zespole.

Warsztaty w bib...
Warsztaty w bibliotece Warsztaty w bibliotece
Warsztaty w bib...
Warsztaty w bibliotece Warsztaty w bibliotece
Warsztaty w bib...
Warsztaty w bibliotece Warsztaty w bibliotece
Warsztaty w bib...
Warsztaty w bibliotece Warsztaty w bibliotece