Budżet Obywatelski

tarnogaj

Wyniki II etapu Międzynarodowego Konkursu Ekologiczno-Prozdrowotnego "Świat ptasich prawd"

Dnia 12 maja 2014r. komisja konkursowa II etapu VII Międzynarodowego Konkursu Ekologiczno-Prozdrowotnego „Świat  ptasich  prawd” zakończyła swoje prace i spośród uczestników konkursu wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach. Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jakub Sobański z klasy 2b został laureatem konkursu w kategorii: Praca plastyczna „Ptaki cudaki” klasy I-III.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu za zaangażowanie, pomysłowość i wysoki poziom prac. Z pełną listą wyników II etapu można zapoznać się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu (http: sp118.pl  zakładka Aktualności).

Organizator etapu szkolnego: Jolanta Sulicz

A oto praca autorska na VII Międzynarodowy Konkurs Ekologiczny „Świat ptasich prawd”, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym:

Ptasie plotki

Spotkały się w lesie ptaki.
Narzekały, że świat jest byle jaki.
Pierwszy pisnął skowronek:
dziś rano zgubiłem dzwonek.

Potem wtrąciła się sroka:
pchła wpadła mi do oka.
Zaszlochał rzewnie szczygieł:
wpadłem w stos jeżowych igieł.

Nadleciała wrona
bez połowy ogona.
W końcu przyfrunął szpak.
Zapadła cisza jakby ktoś zasiał mak.

Na to wszystko odezwie się sowa:
przestańcie jęczeć, kwilić, kwakać i gdakać.
Wznieśmy dzioby i skrzydła do góry,
świat wysoko nie jest ponury.

Łucja Tatarynowicz

1_miejsce