Budżet Obywatelski

„The Best Of English”

Neto Joanna 20 marzec 2014 Aktualizacja:21 marzec 2014

parnas

Wielkie gratulacje dla JEREMIEGO SZYNDLARA, ucznia klasy 6a, za zajęcie III miejsca w V edycji konkursu języka angielskiego „THE BEST OF ENGLISH” dla uczniów klas VI szkół podstawowych, którego organizatorem było Prywatne Gimnazjum Językowe Parnas we Wrocławiu. Konkurs składał się z dwóch etapów oraz finału. W I etapie (eliminacje szkolne) uczestnicy rozwiązywali pisemny test, który sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość zasad gramatyki i słownictwa na poziomie B1 oraz wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.

Do II etapu zakwalifikowało się 28 najlepszych wrocławskich szóstoklasistów, którzy napisali kolejny test, sprawdzający umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki i słownictwa oraz wiedzę o krajach obszaru anglojęzycznego. Do finału przeszło 11 osób z najlepszymi wynikami z drugiego etapu. Finaliści wzięli udział w części ustnej, podczas której wypowiadali się (po angielsku, oczywiście :) na tematy dotyczące własnych zainteresowań, hobby, odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy o krajach obszaru anglojęzycznego oraz wylosowanej ilustracji. Jeremi wykazał się prawdziwą wiedzą i umiejętnościami. Podczas finału opowiadał, dlaczego tak lubimy książki J. K. Rowling.

dyplom Jeremiego