Budżet Obywatelski

Sukcesy szóstoklasistów

Neto Joanna 08 luty 2014 Aktualizacja:21 marzec 2014

Visit 001

Z dumą możemy poinformować o wielkim osiągnięciu naszych uczniów. W finale V edycji wrocławskiego konkursu „VISIT THIS PLACE WITH ME!” („Odwiedź to miejsce ze mną!”) Szymon Zajączkowski z klasy 6b zajął II miejsce, a Natalia Siudzińska z klasy 6a zajęła miejsce III. Konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 63, wymaga od uczestników naprawdę dużo pracy. Odbywa się w trzech etapach.

W pierwszym etapie uczniowie przygotowują prezentacje multimedialne w programie Power Point w języku angielskim na temat wybranego miasta w kraju anglojęzycznym (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia lub Nowa Zelandia). Maksymalnie dwie prace przechodzą do etapu drugiego (międzyszkolnego), w którym wybranych zostaje dziesięć najlepszych prezentacji. W trzeciej części konkursu – w finale – autorzy dziesięciu najlepszych prezentacji występują przed komisją konkursową i prezentują swoje miasta. Musi to być swobodna wypowiedź w języku angielskim, której treść nie może zostać odczytana z prezentacji. Na koniec każdy finalista otrzymuje trzy pytania w języku angielskim dotyczące informacji zawartych w jego prezentacji. Powinien odpowiedzieć na nie pełnym zdaniem po angielsku.

Szymon i Natalia spisali się na medal! Ich prezentacje (Szymona - o Bostonie i Natalii - o Londynie) zrobiły wielkie wrażenie na jury. A podczas ustnego finału nasi szóstoklasiści pięknie zaprezentowali swoje miasta, pokonując stres i wielkie emocje. GRATULUJEMY!!!

Visit 002

Visit 003