Budżet Obywatelski

tarnogaj

Szkolne Forum Zdrowia

Suchta Marta 21 listopad 2013 Aktualizacja:21 marzec 2014

W dniu 23 października 2013 r. w ramach projektu Szkolnego Forum Zdrowia zorganizowaliśmy w naszej placówce warsztaty kulinarne. W godzinach popołudniowych pojawili się rodzice ze swoimi pociechami, aby wspólnie przyrządzić wylosowaną uprzednio potrawę. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem ekspertów z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu – Bożeny Libery i Joanny Klepuszewskiej oraz ich uczennic. Swoim doświadczeniem wspierały one poczynania uczestników przedsięwzięcia. Dało się zaobserwować ogromne zaangażowanie nie tylko rodziców, głównie mam i jednego taty, ale również dzieci.

Efektem wytężonej pracy były bardzo ciekawe i smakowite potrawy: sałatki, pasty, kanapki, surówki, których jakość mieliśmy możliwość ocenić w czasie ogólnej degustacji. W nagrodę za ciężką pracę uczennice z klas VI umiliły uczestnikom czas swoim występem tanecznym. Pani Marta Suchta przygotowała również konkurs jesienny z nagrodami. Uczestnicy warsztatów wykazywali się znajomością nazw różnego rodzaju orzechów, które przygotowała organizatorka. Na koniec była możliwość spróbowania zaprezentowanych orzechów. Wieczór był interesujący i pełen wrażeń i powtórzymy go w ostatnim tygodniu listopada, ale będzie dotyczył innej tematyki. Poniżej załączamy przepisy potraw do ewentualnego wykorzystania.

PRZEPISY