bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Ogólnopolski program "WF z Klasą"

Ogólnopolski program "WF z Klasą"

Wiesław Forkasiewicz 15 październik 2013 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Nasza szkoła bierze udział w ogółnopolskim programie "WF z klasą". Jednym z wymogów programu było zorganizowanie debaty szkolnej na temat wychowania fizycznego, która odbyła się 11.10 2013r w małej sali lustrzanej. Przed debatą nauczyciele zapoznali się z materiałami szkoleniowymi. Koordynator przydzielił zadania osobom odpowiedzialnym za realizację tego przedsięwzięcia. Nauczyciele przygotowali społeczność szkolną do udziału w debacie na godzinach wychowawczych i lekcjach wychowania fizycznego. W klasach IV – VI uczniowie wyłonili pięcioosobowe zespoły i wybrali swoich rzeczników. Uczniowie przygotowali plakaty, brali bezpośredni udział w organizacji debaty (przygotowanie sali – stoliki, krzesła, identyfikatory dla poszczególnych klas, nagłośnienie). Koordynowanie debatą przejął nauczyciel wychowania fizycznego Wiesław Forkasiewicz, fotograficzną dokumentacją realizowanych działań zajęła się Beata Rudzka, sekretariat poprowadziły: Alina Haładaj i Kinga Domagała. 

Debatę otworzyła pani dyrektor, a prowadził ją koordynator - nauczyciel wychowania fizycznego, który przedstawił cele debaty i porządek obrad. W spotkaniu uczestniczyło 45 uczniów klas IV – VI oraz 7 nauczycieli. Po otwarciu debaty, którego dokonała p. dyrektor, prowadzący p. Forkasiewicz zainspirował uczestników do dyskusji na temat zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Po krótkiej „burzy mózgów” uczestnikom przedstawiono pytania zapisane na kolorowych kartach formatu A4. Każdy zespół miał za zadanie, po krótkiej rozmowie, napisać odpowiedzi na zadane pytania. Dla ułatwienia odpowiedzi zapisywano na kartonikach takiego samego koloru, na jakich zapisano pytania. Pytania wyeksponowano, przyklejono na ścianie lustrzanej, tak aby były widoczne dla wszystkich uczestników. Po pracy zespołowej, burzliwych dyskusjach w poszczególnych grupach, w drugiej części debaty, głos zabierali rzecznicy klas, prezentując ustalenia zespołów. Jednocześnie wszystkie zapisane na kolorowych kartach myśli przyklejano wokół wcześniej zaprezentowanych obszarów dyskusji. Po wystąpieniach przedstawicieli poszczególnych grup i zaprezentowaniu wypracowanych przez nie wniosków odbyła się ogólna dyskusja mająca na celu wspólne uzgodnienie priorytetowych szkolnych przedsięwzięć z zakresu działań sportowo – rekreacyjnych. W jej efekcie ustalono następujące priorytety, możliwe – zdaniem uczestników dyskusji – do zrealizowania w najbliższej perspektywie czasowej w Szkole Podstawowej Nr 9:
·budowa boiska wielofunkcyjnego,
·budowa bieżni zakończonej skocznią w dal,
·budowa basenu,
·kontynuowanie i rozwijanie zajęć z łyżwiarstwa
·zwiększenie ilości godzin SKS, aby każda klasa realizowała dwie godziny tygodniowo.