bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Akcja "Zbierzmy 20 tysięcy telefonów na 20-lecie Sprzątania Świata"

Z okazji okrągłego jubileuszu akcji „Sprzątanie Świata-Polska”, Fundacja Nasza Ziemia stawia nam wszystkim wyzwanie zebrania równie okrągłej liczby telefonów komórkowych na rzecz Zielonej Stopy Filantropa. Jest to autorski program, którego celem jest:

1) poprawa efektywności energetycznej placówek służących dzieciom (rodzinnych domów dziecka, świetlic środowiskowych, szpitali dziecięcych) poprzez wymianę starego sprzętu AGD oraz tradycyjnych żarówek (służyć temu będą zdobyte fundusze ze zbiórki telefonów),

2) zredukowanie ilości dwutlenku węgla jaki zostałby wprowadzony do środowiska ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię starszych urządzeń,

3) ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci, np. telefonów komórkowych.

W ciągu dwóch lat działania programu Zielona Stopa Filantropa przeprowadzono 10 modernizacji sprzętu w placówkach w całej Polsce i do tej pory zaoszczędzono ponad 40000 kWh zbierając prawie 100 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/).

W związku z tym ogłaszamy w naszej szkole zbiórkę starych telefonów komórkowych i zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału.
Zbiórka rozpoczyna się już 17 IX 13r. (wtorek) a zakończy się 20 IX 13r. (piątek).

Firma Greenfone, współpracująca z Fundacją Nasza Ziemia i zajmująca się recyklingiem, przesłała nam specjalny karton, do którego będziemy zbierać telefony. Karton ten będzie znajdował się w sali 23 pod opieką koordynatora zbiórki pani J.Sulicz.

Każdy uczeń, który chciałby wziąć udział w zbiórce, zgłasza się do swojego wychowawcy po gotowy druk zgody na oddanie telefonu. Druk ten zanosi do domu, aby rodzice mogli wyrazić pisemną zgodę na przekazanie telefonu. Następnie zgodę rodziców, telefon i osobną kartkę z zapisanym imieniem, nazwiskiem i numerem swojej klasy oddaje do p. J.Sulicz.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Koordynator zbiórki
Jolanta Sulicz