Budżet Obywatelski

Zaproszenie dla uczniów klas 0-6

Sulicz Jolanta 10 luty 2013 Aktualizacja:21 marzec 2014

UCZNIOWIE KLAS 0-6,

zapraszam Was serdecznie do udziału w proponowanych poniżej dwóch konkursach ekologicznych, w których można wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnościami plastycznymi i pomysłowością.

I. 22 Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci

II. Międzyszkolny konkursplastycznyna plakat i haoekologiczne wramach projektu WROCŁAWSKIEDZIECIUCZĄSEGREGOWAĆŚMIECI” – Śmieci?STOP!

............................................................................................................................................................

I. 22 Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci

Organizator: Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) Współorganizator: Japońska Fundacja na rzecz Globalnego Pokoju i Środowiska, koncern Bayer oraz Nikon

Temat konkursu: Woda: Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia.

Zasady uczestnictwa:

1. Wiek uczestników: 6-14 lat.

2. Technika pracy dowolna (kredki, akwarele, flamastry, itp.). Praca rysunkowa powinna przedstawiać, w jaki sposób dziecko postrzega środowisko, w którym woda jest źródłem życia.

3. Praca musi być wykonana indywidualnie. Format pracy: A4 lub A3.

4. Prace nie mogą być jednocześnie zgłaszane do udziału w innych konkursach.

5. Prace nie mogą zawierać wizerunków znanych osobistości, nazw organizacji ani znaków towarowych.

6. Prace nie mogą zawierać żadnych słów ani opisów.

7. Akceptowane będą wyłącznie oryginały prac.

8. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić więcej niż jedną pracę.

9. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich pracy na rzecz organizatorów.

10. Przesłane prace nie zostaną zwrócone autorom. Mogą zostać umieszczone na wystawach, stronach internetowych, plakatach i w publikacjach służących podnoszeniu świadomości dzieci na temat ochrony środowiska.

Termin oddawania prac: 20 lutego 2013r. do p. Jolanty Sulicz, sala 23. Do prac proszę dołączyć kartkę z danymi: imię i nazwisko, pełną datę urodzenia. Prace zostaną wysłane przez szkołę do Genewy (oficjalna strona konkursu: http://www.unic.un.org.pl/dla_mlodziezy/konkurs_2012.php).

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Organizatorzy: PrzedszkoleNr 87WrocławskieDzieciaki”weWrocławiuul. Pawłowa6a

Regulaminkonkursu:

1.  Konkurs jest przeznaczonydla dzieci orazmłodzieżyznastępujących kategoriiwiekowych:

-dzieci zgrup przedszkolnych,

-uczniowie szkół podstawowychI-IIIiIV-VI,

-gimnazjumorazszkołyponadgimnazjalne

2.  PracenależywykonaćwformacieA2 (wymiar arkusza: 420mm × 594mm) przyużyciudowolnej technikiplastycznej.

3.   Hasło powinno byćintegralnączęścią plakatu.

4.  Prace zokreślonej kategoriiwiekowejmogą być wykonane zbiorowo (max.3 uczniów) lub indywidualnie.

5.  Każdapracapowinnabyćopatrzonaw metryczkęna osobnej kartce, zawierającą: imię i nazwisko dziecka (dzieci),wiek dziecka (dzieci).

6.  Kryteriaoceny:samodzielnośćwykonania przezdzieci, pomysłowość, treśćhasła.

7.   Etap szkolny – termin oddawania prac 8 marca 2013r. do p. Jolanty Sulicz, sala 23.

Prace nagrodzone (I miejsce) w kategorii klas I-III oraz IV-VI zostaną przesłane do etapu

międzyszkolnego.