bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

VIII Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczeństwo na drodze"

VIII Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczeństwo na drodze"

Beata Rudzka 18 czerwiec 2012 Aktualizacja:21 marzec 2014 

bezpieczenstwo

bezpieczenstwo
2 czerwca 2012 w Szkole Podstawowej Nr 9 spotkali się przedstawiciele klas czwartych z 11 Szkół Podstawowych należących do Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie na VIII Międzyszkolnym Konkursie ,,BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE", zorganizowanym pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy z zakresu przepisów i zasad ruch drogowego, uświadomienie zagrożeń istniejących na drodze oraz potrzeby troski o zdrowie, życie własne i innych uczestników ruchu. Poczynaniom uczniów uważnie przyglądali się i oceniali zadania konkursowe przedstawiciele Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia, Policji, Staży Miejskiej i Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno - Epidemiologicznego. 

Podczas eliminacji pisemnych wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu d rogowego, do finału jednak zakwalifikowało się pięć drużyn, które zaciekle walczyły o zwycięstwo. Pozostałe zaś przygotowały wspólnie pomysłowe plakaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz bezpieczeństwa podczas wakacji. Duże zainteresowanie wśród uczestników konkursu wzbudziła maskotka Komisarza Lewa, która towarzyszła uczniom podczas rywalizacji.Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa i drobne upominki podnoszące bezpieczeństwo jazdy na rowerze (lampki, dzwonki, odblaski na koła). Wszyscy finaliści otrzymali Certyfikaty potwierdzające zaliczenie części teoretycznej egzaminu na kartę rowerową Dla opiekunów zostały przygotowane podziękowania za przygotowanie drużyny do udziału w konkursie. I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 8, która z wielką satysfkcją przyjęła puchar ufundowany przez Komendanta Straży Miejskiej. Mamy nadzieję, że ta impreza na długo zostanie w pamięci nie tylko uczestników, ale także zaproszonych gości.