bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Dzień Mamy i Taty w „Dziewiątce”

Dzień Mamy i Taty w „Dziewiątce”

Pikor Barbara 29 maj 2012 Aktualizacja:21 marzec 2014 

dzien_mamy_taty

dzien_mamy_taty
Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane mamy i tatusiowie mają swoje święto. My chcieliśmy uczcić je wyjątkowo uroczyście, dlatego 25 maja w naszej szkole odbyło się święto najukochańszych naszych osób "mam i tatusiów" czyli "Dzień Matki i Ojca". Z tej okazji zaprosiliśmy naszych rodziców do szkoły na godzinę 16.30, aby obejrzeli przygotowane przez nas popisy. Wszyscy uczniowie byli poprzebierani zgodnie ze swoją rolą. W pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali zrobiły na rodzicach wielkie wrażenie. Można było obejrzeć zwierzęta i postacie z bajek. Pawie każda klasa przygotowała krótki program artystyczny. Były zatem wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach muzycznych. Występy często przerywane były gromkimi oklaskami.

Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych prezencików i kolorowych laurek przez uczniów oraz składanie życzeń. Mamy i Tatusiowie prezentami byli zachwyceni. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie i niejednemu tacie popłynęła łza radości po policzku. A my wszyscy byliśmy dumni, że w tak piękny sposób mogliśmy im podziękować za wszystko co dla Nas zrobili i robią. Wiele wzruszeń, łez i uśmiechów wzbudziły portrety mam wykonane przez ich najdroższe „słoneczka”. Mamy z dumą, życzliwym uśmiechem, jak i z niedowierzaniem odnajdywały siebie wśród wielu zaprezentowanych prac. Na rodziców czekał jeszcze „Słodki Kącik,” miejsce gdzie mogli napić się kawy lub herbaty oraz zjeść kawałek pysznego ciasta.

 

Dla naszych dzieci impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się ze swej jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem plastycznym, muzycznym, recytatorskim i tanecznym. Dla nich było to przeżycie dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne. Te krótkie chwile spędzone w szkole razem z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam i tatusiów – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

BRAWO!!! Wszystko udało się znakomicie!!!