bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

"Wiosna w 9-ce"

"Wiosna w 9-ce"

Alina Haładaj 25 marzec 2012 Aktualizacja:21 marzec 2014 

wiosnaJuż od ubiegłego poniedziałku rozpoczęliśmy witanie tegorocznej Wiosny. Nasze świętowanie zainaugurował apel, na którym wystąpił Teatrzyk Świetlicowy z przedstawieniem niosącym wiosenne przesłanie. Jego autorką była tradycyjnie Mirosława Antczak. Ponadto swoje autorskie wiersze recytowali uczniowie klasy IIIa. Były również piosenki okolicznościowe, które zaprezentowali klasy Ib i klasy IIa. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę cielesną. Przedstawiciele klas IV - VI przygotowali wiosenne sałatki, a uczniowie klas młodszych wiosenne kanapki. Oceną tych pyszności zajęli się nasi goście – pracownicy Agencji Rynku Rolnego. Wyrazili oni swoje uznanie dla wykonawców. Ich zdanie potwierdzili również inni uczestnicy spotkania, którym dzieła naszych uczniów bardzo smakowały. Podkreślić należy, iż wszystkich wchodzących na teren szkoły witała ciekawa wiosenna dekoracja, tablica z przepisami na prezentowane sałatki oraz kosz z warzywami i owocami do degustacji. We wtorek i środę nasi uczniowie poszukiwali wiosny w podwrocławskich Galowicach. Mogli zwiedzać Muzeum Powozów, usytuowane w XVIII-wiecznym spichlerzu. Bawili się również przy ognisku i występach karaoke. Odbył się również konkurs tańca pod hasłem „Zatańcz z wiosną”. W czwartek w wiosennych nastrojach po raz ostatni bawiliśmy się na lodzie. W piątek natomiast odbyła się wiosenna Liga Klas, a po południu konkurs ortograficzny dla dzieci i rodziców. W ramach witania wiosny mogliśmy również podziwiać prace konkursowe z zakresu fotografii, grafiki komputerowej i plastyki. Czeka nas jeszcze wycieczka rowerowa, która odbędzie się 14 kwietnia. Naszym poczynaniom przyglądał się bacznie reporter „Gazety Wrocławskiej”, który o swoich wrażeniach napisał w jednym z autorskich artykułów.