bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2011
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Logowanie

Wizyta w Ogrodach Doświadczeń

Wizyta w Ogrodach Doświadczeń

Gajda Chrzanowska Izabela 08 styczeń 2012 Aktualizacja:21 marzec 2014 

ogrody_doswiadczen

ogrody_doswiadczen
5 stycznia klasy szóste na przekór złej pogodzie wyruszyły wczesnym rankiem do Humanitarium Ogrodów Doświadczeń przy Wrocławskim Centrum Badań, aby zafascynować się człowiekiem. Wspólnie obejrzeliśmy wystawę złożoną z interaktywnych eksponatów i nowoczesnych multimediów, które angażowały zarówno nasze umysły, jak i ciało. Wiele unikalnych emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam cztery tematyczne sekcje. Anatomia człowieka - tutaj dowiedzieliśmy się jak szkielet i mięśnie wprawiają w ruch i utrzymują nasze ciało w pozycji pionowej. Poznaliśmy jak działa nasze serce i układ krwionośny, mieliśmy okazję usłyszeć własne tętno. Odkrywaliśmy zagadkową naturę mózgu i poznawaliśmy kręte zakamarki przewodu pokarmowego. Na koniec sprawdziliśmy ile wody w nas jest. W świecie zmysłów prztestowaliśmy nasz wzrok, słuch, węch oraz dotyk. W dziale ekologia i energia na przykładzie miniatur domów, poznaliśmy jakie media są niezbędne do funkcjonowania urządzeń, z którymi spotykamy się na co dzień. Fizyka na wesoło pozwoliła nam zobaczyć świat w krzywym zwierciadle, pobawiliśmy się żonglerką piłeczkami oraz zgłębiliśmy tajniki mechaniki. Niektórzy z nas zagrali nawet w filmie - szkoda, że tylko dzięki technice "blue box"... Mieliśmy również szansę stać się młodymi naukowcami, którzy z zapałem produkują piękne kształty ... z mleka! Wizyta w Centrum badań była niezapomniana, pozwoliła nam spojrzeć na wiedzę i naukę inaczej i przkonać się, że droga ku zdobywaniu mądrości może być fascynująca i pełna dobrej zabawy .