bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych

Sulicz Jolanta 20 grudzień 2011 Aktualizacja:21 marzec 2014 

16 grudnia 2011r. uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili Fabrykę Ozdób Choinkowych w Przerzeczynie Zdroju. Pracownicy tej fabryki wytwarzają wiele wzorów bombek i to nie tylko związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, ale również z Nowym Rokiem, Walentynkami, Wielkanocą i inne. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć jak ręcznie wytwarza się szklane ozdoby oraz obserwować poszczególne etapy procesu produkcji, którym podlegają wydmuchane bombki, tj. etap srebrzenia, malowania, dekorowania. Wysłuchały również ciekawej historii o tradycyjnych ozdobach choinkowych i o początkach produkcji szklanych bombek na świecie, a także o pierwszym drzewku świątecznym.

Następnie oglądały bardzo cenne zbiory fabryki. Niektóre podziwiane bombki miały nawet 60 lat. Na pamiątkę wizyty w fabryce każdy z uczniów otrzymał bogato zdobioną bombkę choinkową z okolicznościowym napisem „Wesołych Świąt” lub wybranym przez siebie imieniem. Na zakończenie dzieci odwiedziły sklep z ozdobami świątecznymi, gdzie mogły dokonać zakupów. Wybór był trudny, gdyż wszystkie okazy na wystawie były wspaniałe i kusiły swoim blaskiem. W tym roku uczniowie, wieszając bombki na rodzinnej choince, będą mogli pochwalić się swoją nowo zdobytą wiedzą. Opowiedzieć, jak to się dzieje, że z kawałka zwykłej szklanej rurki powstają tak niepowtarzalne ozdoby, przynoszące radość i piękno do każdego domu.