W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS).
Hasłem MMBS 2023 jest „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” ("The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”
Z tej okazji przedstawiamy plan wydarzeń na październik w bibliotece szkolnej:

1. Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-8 z podziałem na poziomy 2-3 i  4-8.

W tym roku tekstami konkursowymi będą fragmenty opowiadań Renaty Piątkowskiej i  Łukasza Wierzbickiego.
- Należy przygotować do konkursu 2-3 strony.
- Przy zapisach należy podać tytuł i autora książki.
- Uczniowie klas 2-3 zapisują się u Wychowawcy.
- Uczniowie klas 4-8 zapisują się w bibliotece szkolnej lub na Librusie u pani Ewy lub p. Kasi – biblioteka szkolna.

Termin konkursu dla klas 2-3 26 października 2023 na 8 godzinie lekcyjnej - czytelnia
Termin konkursu dla klas 424 października 2023  na 8 godzinie lekcyjnej - czytelnia
Termin konkursu dla klas 7-824 października 2023 na 9 godzinie lekcyjnej – czytelnia

2. Konkurs na okładkę książki z biblioteki szkolnej dla dzieci obcojęzycznych i polskich.

Rysunek może być wykonany w dowolnej technice na A-4. Okładka powinna zawierać tytuł i autora danej książki. Nie przerysowujemy projektu okładek z książek, ma to być praca własna. Prace podpisujemy z tyłu, imię i nazwisko oraz klasa.

Koordynatorami konkursu dla dzieci obcojęzycznych są p. Julia Dudyk i Iryna Stoliar. Prace należy przynosić do p. Julii i p. Iryny. Koordynatorami prac uczniów polskich są p. Ewa Stawińska i p. Kasia Chudzia. Prace przynosimy do biblioteki szkolnej lub Wychowawców ( klasy 1-3).

Prace należy składać do 31 października 2023.

3. W październiku w bibliotece szkolnej odbędą się spotkania dla dzieci obcojęzycznych z pisarką ukraińską. Szczegóły zostaną w najbliższym czasie podane.

4. „Przerwa na Czytanie”. Bijemy rekordy. Zaprosimy Was do kreatywnego spędzania czasu nie z tym, co zabiera spokój, równowagę psychiczną i kradnie kreatywność, ale z najlepszą rzeczą jaką sobie człowiek mógł wymyśleć, czyli z tekstem pisanym. To właśnie CZYTANIE rozwija WSZECHSTRONNIE człowieka, wyobraźnię, uczy, bawi i przenosi w najdalsze zakątki świata, a nawet wszechświata. 😊Szczegóły zostaną w najbliższym czasie podane.

5. Odznaki czytelnicze.Za każdą przeczytaną książkę otrzymuje się odznaki czytelnicze. Osoba, która zbierze ich najwięcej dostanie dyplom i mały upominek.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Książki do czytania