bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Europejski Dzień J. Niemieckiego na Wrocławskim Rynku

europejski_dzien_jezykow

europejski_dzien_jezykow
Po raz kolejny przedstawiciele klas 4, 5 i 6 uczestniczyli w Europejskim Dniu Języka Niemieckiego na Wrocławskim Rynku. W dniu 23 września 2011r. w godz. od 10.00 do 13.00 okolice Fontanny Milenijnej opanowały grupy dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół Miasta Wrocławia oraz sąsiednich gmin. Organizatorzy imprezy (Goethe-Institut, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Instytut Austriacki oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna) przygotowali ciekawe konkursy, gry i zabawy. Nie zabrakło też znanego edukatora języka niemieckiego – „Deutsch-Wagena” wraz ze znaną nam lektorką p. Małgorzatą Ulrich-Kornacką. Nauce towarzyszyła zabawa i zdrowa rywalizacja. Uczniowie mieli do pokonania ponad 30 stacji, na których rozwiązywali ciekawe zadania (m.in. rapowanie o Wrocławiu po niemiecku; rozmieszczenie części samochodu na prawdziwym Deutsch-Wagenie oraz zbudowanie z własnych ciał swojego Deutsch-Wagena; układanie puzzli o Niemczech - pytania o rzeczy, ludzi charakterystycznych dla krajów niemieckojęzycznych; przyporządkowanie polskich tytułów bajek do niemieckich wraz z pacynkami; odegranie scenki teatralnej i ułożenie krótkiego dialogu; zgadywanie nazw owoców, zwierząt, części ciała, pór roku, miesięcy, godzin, produktów; łamańce językowe; przysłowia i powiedzonka). Za wykonanie zadania, na każdej ze stacji, można było zdobyć max.10 pkt. Liczyły się wiedza, kreatywność oraz czas. Dwie 6-osobowe drużyny z naszej szkoły nie miały sobie równych. W tym roku szkolnym po raz kolejny zdobyliśmy I i II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Drużyny wraz ze swoimi kapitanami: Olą Nowak i Karoliną Guszką, świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi. Wyśmienicie spisali się także nasi aktorzy odgrywający zwierzęta. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę i przygotowanie rekwizytów, a zwycięzcom gratulujemy.