„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Słowa Floriana Plita przypominają nam, jak ważne jest miejsce, w którym żyjemy - nasza planeta, środowisko przyrodnicze, które nas otacza oraz że jesteśmy za nie odpowiedzialni i to każdego dnia, a nie tylko od święta.

Tym corocznym świętem, o którym pamiętali nasi uczniowie wraz z nauczycielami, był Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Z tej ważnej okazji odbywały się w naszej szkole różne zajęcia edukacyjne, ćwiczenia praktyczne segregacji odpadów, projekcje filmów o tematyce ekologicznej i konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się swoimi zdolnościami manualnymi, wyobraźnią i kreatywnością podczas udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Coś z niczego”, wykonując wspaniałe prace z surowców wtórnych.
Rozpowszechniana była też wiedza na temat „Jak zainwestować w naszą planetę?” w postaci plakatów wykonanych przez uczniów w ramach realizowanego programu edukacyjnego „Ocalimy świat”.
Dzieci zadbały również o upiększenie naszego terenu przyszkolnego. Pod opieką nauczycieli posadzone zostały krzewy oraz rośliny ozdobne.

Wszystkim działaniom towarzyszyła radość oraz duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim potrzeba niesienia pomocy i wsparcia NASZEJ PLANECIE, która jest NASZYM DOMEM.