bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Wycieczka szkolna

Wycieczka szkolna

Gajda Chrzanowska Izabela 25 maj 2011 Aktualizacja:21 marzec 2014 

wycieczka_zakopane

wycieczka_zakopane
W dniach 17 -20 maja uczniowie klas VI i V brali udział w wycieczce szkolnej. Bogaty program pozwolił na zwiedzenie przepięknej kopalni soli w Wieliczce. Dzięki barwnym opowieściom przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów, legend i anekdot związanych z tym znanym w całym świecie miejscem. Po tej wizycie w domu żadnego z uczestników z pewnością nie zabraknie soli. Drugi dzień poświęciliśmy na podbój Tatr, zdobyliśmy Gubałówkę, Butorowy Wierch oraz zadeptaliśmy w Zakopanem Krupówki.   Duże wrażenie zrobił na nas historyczny Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Kolejny dzień zmagań w górach to 16 kilometrowy spacer po dolinie Kościeliskiej do Hali Ornak oraz fantastyczne ognisko, z którego kiełbaski smakowały jak nigdy, czas umilała nam klasa VI oryginalnymi piosenkami. Niestety piątek był już ostatnim dniem naszej wyprawy. Spkaowani, zaopatrzeni w oscypki ruszyliśmy na podbój Krakowa. Stara stolica Polski pokazała nam swoje piękne zabytki: Wawel z kaplicą, grobami królewskimi i wieżą Zygmuntowską. Spacerem po Plantach dotarliśmy do Collegium Maius, a potem śliczny krakowski rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki i oczywiście przepyszne obwarzanki. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Wrocławia, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. Było naprawdę super!!! Jesteśmy pewni, że zasłużyliśmy na ten wyjazd, ponieważ nawet pogoda przez cały czas była po naszej stronie.