bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Wiosna radosna

Wiosna radosna

Alina Haładaj 03 kwiecień 2011 Aktualizacja:21 marzec 2014 

wiosna_radosnaTradycyjne powitanie wiosny w Szkole Podstawowej Nr 9 we Wrocławiu zawsze wiąże się z wszechstronną twórczością dzieci. Tegoroczny wiosenny projekt edukacyjny, koordynowany przez Alinę Haładaj, Alinę Gołębiewicz i Martę Suchtę, odbywał się w dniach 21 – 25 marca 2011 r. pod hasłem „Czy pierwsza jaskółka wiosnę czyni ?” Właśnie taki temat przewodni miał konkurs na plakat klasowy, wykonywany przez uczniów poszczególnych klas na zajęciach plastycznych oraz konkurs fotograficzny. W końcowej fazie mogliśmy oglądać bardzo ciekawe prace, które cechowała różnorodność tematyczna, bogactwo barw i inwencja twórcza wykonawców.

 

Właściwym akcentem powitania tegorocznej wiosny był jednak kolorowy korowód dzieci i nauczycieli wokół terenów przyszkolnych zakończony paleniem niesionych przez uczniów Marzann. Podsumowaniem spotkania był pierwszy wiosenny grill na boisku szkolnym. Zapach pieczonych kiełbasek roznosił się wokół, przyciągając wzrok okolicznych mieszkańców.

W kolejnym dniu wiosennego przedsięwzięcia mieliśmy możliwość obejrzenia mini przedstawienia zrealizowanego przez klasę IB „Na straganie” oraz konkursowego pokazu mody „Modna Marzanna”. Oba punkty programu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oklaskom nie było końca. Po tych duchowych przeżyciach przyszedł czas na przyjemności dla ciała. Poszczególne klasy wzięły udział w konkursie na wiosenny talerz kanapek oraz wiosenną sałatkę. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, przygotowując kolorowe smakowite dzieła sztuki kulinarnej. Degustacja potwierdziła, że ich smak dorównuje ich wspaniałemu wyglądowi.

Podsumowaniem projektu był turniej wiosenny, w ramach którego uczniowie poszczególnych klas wykonywali na zajęciach przygotowane dla nich zadania.

To wiosenne przedsięwzięcie w Szkole Podstawowej Nr 9, to nie tylko zabawa. Pozwoliło ono uczniom przede wszystkim na pokazanie swoich zdolności plastycznych, muzycznych, manualnych. Rozbudziło w nich kreatywność i inwencję, a także potrzebę aktywnego spędzania czasu. Pracy i radości było mnóstwo. Zadowolona była również Pani Wiosna, obdarzając nas prawdziwie wiosenną aurą.