bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Szkoła z klasą 2.0 - debata szkolna

Szkoła z klasą 2.0 - debata szkolna

Sosnowska Izabela 10 luty 2011 Aktualizacja:21 marzec 2014 

szkola_myslenia

szkola_myslenia
W środę 9 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyła się szkolna debata nad Kodeksem 2.0 – zbiorem zasad, które powinny obowiązywać społeczność szkolną podczas korzystania z technologii informacyjno-komuninikacyjnych (TIK). Opracowanie kodeksu jest zadaniem, jakiego podjęła się nasza placówka przystępując w bieżącym roku szkolnym do kolejnej edycji „Szkoły z klasą” – „Szkoły s klasą 2.0”. W debacie szkolnej wzięli udział nauczyciele biorący udział w programie oraz przedstawiciele uczniów klas 3b, 5a, 5b i 6a. Spotkanie poprowadzili koordynator „Szkoły z klasą 2.0” – p. I. Sosnowska i nauczyciel bibliotekarz, p. M. Todorowski. Dyskusja miała miejsce w najnowocześniejszej sali komputerowej w szkole, w której niedawno zainstalowano tablicę interaktywną. Uczestnicy debaty w zespołach myśleli nad tym, jak nasza szkoła wykorzystuje TIK. Zastanawiano się, co robi dobrze, a co należałoby zmienić. Wśród pozytywów wymienione zostały: możliwość korzystania z Internetu w bibliotece szkolnej, zakupienie przez szkolę tablicy interaktywnej, możliwość pisania prac z języka polskiego na komputerze, organizowanie zajęć koła informatycznego. Za niedostatki uczniowie uznali zbyt małą ilość zajęć lekcyjnych przeprowadzanych z użyciem technologii komputerowej, chcieliby zwłaszcza mieć więcej możliwości korzystania z tablicy interaktywnej. Następnie zespoły uczniowskie przedstawiały swoje propozycje do poszczególnych punktów szkolnego Kodeksu 2.0. Po przedyskutowaniu propozycji i uzgodnieniu zapisów były one notowane na tablicy interaktywnej przez chętnych uczniów. W ten sposób powstała robocza wersja naszego szkolnego kodeksu.