W dniach od 21.11- 25.11.2022 w szkole po raz XVII świętowaliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w formie działań związanych z realizacją projektu edukacyjno - wychowawczego pod tą samą nazwą. Na świecie Dzień Życzliwości obchodzony był już po raz pięćdziesiąty - angielska nazwa święta to World Hello Day. Inicjatorem tego dnia w Polsce jest miasto Wrocław. Tegoroczne hasło „Życzliwość ma moc” zainspirowało nauczycieli i uczniów do refleksji i podjęcia działań związanych z życzliwym traktowaniem się nawzajem.

Uczniowie razem z nauczycielami i wychowawcami klas oraz wychowawcami świetlicy szkolnej przygotowali gazetki informacyjne w ciekawy  i zabawny sposób propagujące ideę życzliwości oraz zawierające informacje o Programie Wydarzeń związanych z obchodami tego dnia we Wrocławiu. Uatrakcyjniły je wspaniałe plakaty otrzymane z Biura Promocji, których autorem od wielu lat jest wrocławski artysta, rysownik Andrzej Tylkowski. W dzień Życzliwości ubraliśmy się na żółto lub z żółtymi akcentami, to kolor radości, sympatii i życzliwości wobec innych ludzi. Uczniowie z klas 1-8 rozmawiali z nauczycielami o życzliwości, wykonywali plakaty ilustrujące ideę życzliwości, rysunki, które ozdobiły klasy, szkolne korytarze, drzwi klas lekcyjnych, korytarz przy sali gimnastycznej. W czasie lekcjii  przerw uczniowie i nauczyciele pisali i wysyłali do siebie miłe listy. Na korytarzu pierwszego piętra znajdowała się „Skrzynka Pocztowa” na życzliwe, miłe listy, które przez cały tydzień można było do siebie pisać i które potem Życzliwe Listonoszki z klas ósmych posegregowały i doręczyły nauczycielom i uczniom.

Uczniowie na lekcjach języków obcych przygotowywali również Życzliwe Słowa i Pozdrowienia w języku niemieckim i angielskim. Kolorowali ozdobne napisy z tymi słowami i wywiesili je na korytarzu szkolnym. A na lekcjach informatyki rozwijali swoją kreatywność tworząc logo Dnia Życzliwości.

W czwartek odbyły się warsztaty edukacyjne w dwóch klasach trzecich, które poprowadziła niewidoma studentka III roku psychologii Uniwersytetu SWPS p. Anna Zielińska. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością wzrokową i niewidomych, poznać sprzęt i akcesoria ułatwiające im codzienne życie, zaznajomić się z zasadami savoir vivre w stosunku do osób niewidomych. Dzieci były bardzo zaciekawione warsztatami, natomiast p. Anna podziękowała, że mogła takie warsztaty w szkole poprowadzić i przybliżyć dzieciom problemy osób niewidomych.

W czwartek, w tradycyjne „Katarzynki” uczniowie klasy 3a zainspirowani legendą o córce piekarza Katarzynie, wręczali sobie ozdobione życzliwymi napisami pierniczki i się nimi zajadali. Szkoła otrzymała z Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego piękne materiały promocyjne w postaci plakatów, zakładek i kalendarzyków, kartek okolicznościowych, tygodniowych planów na życzliwe działania, balonów, map z rozmieszczeniem wrocławskich krasnali, życzliwych kolorowanek dla najmłodszych uczniów, koszulek i toreb z logo Dnia Życzliwości. Uczennice z klas ósmych rozdzieliły te materiały dla każdej klasy. Zainspirowani urodą tegorocznego logo zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na „Torbę Pełną Życzliwości i Życzliwą Koszulkę Mocy” dla klas 1-7. Uczniowie wykonali piękne prace na wystawę konkursową , która zaprezentowana została na korytarzu drugiego pietra. W każdej klasie podjęto działania z nadzieją, by „Moc Życzliwości” towarzyszyła nam przez cały czas.