Chłopcy przygotowują laurki z okazji Dnia Kobiet.

Marzec w świetlicy szkolnej był czasem przygotowań do powitania wiosny.
Uczniowie rozmawiali o zwiastunach zbliżającej się pory roku oraz rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastyczne oraz zadbały o wystrój sali,  zmieniając dekorację  z  zimowej  na  wiosenną.
Pierwszy dzień wiosny był okazją do poznania staropolskich zwyczajów związanych z nadejściem wiosny, między innymi obrzędem topienia Marzanny.

W Dniu Kobiet uczniowie poznali sylwetki sławnych kobiet oraz ich osiągnięcia w dziejach Polski i świata.
W tym dniu nie zabrakło laurek, kwiatów oraz życzeń dla kobiet.

Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre, przynosząc ze sobą ciepłe i słoneczne dni.

Przygotowała: Renata Ziemiańska