bezp doln LOGO

"Zajączek dla zwierząt"

Elżbieta Pilarczyk 12 czerwiec 2010 Aktualizacja:21 marzec 2014
W dniach 15-18 marca 2010 roku Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody pod kierunkiem p. E. Pilarczyk, zrealizowało projekt „Zajączek dla zwierząt".
W tygodniu poprzedzającym trwała akcja reklamowa. Uczniowie przygotowali i rozmieścili na terenie szkoły plakaty oraz bezpośrednio w klasach ogłaszali o rozpoczęciu projektu. W ramach zaplanowanych działań, oznakowani wolontariusze z klas 6 i 5 zbierali dary rzeczowe oraz datki pieniężne na rzecz schroniska. Największym powodzeniem cieszył się kiermasz przygotowany przez uczennicę klasy 6b - Magdę Piniarską. Projekt zakończyła wizyta w schronisku dla zwierząt przy ulicy Skarbowców we Wrocławiu, która odbyła się 21.04.2010r.

Zawieźliśmy zwierzętom kaszę, makaron, koce, miski i zabawki. Oprócz darów rzeczowych, przekazaliśmy pieniądze uzyskane ze zbiórki oraz ze sprzedaży na kiermaszu - w sumie 372,27 zł. Transportem darów rzeczowych zajął się ojciec naszej koleżanki pan Bogumił Piniarski, za co składamy serdeczne podziękowania.
Od kierownika schroniska otrzymaliśmy podziękowanie i zdjęcie ich wychowanków.

Dom w schronisku znalazły psy, koty, gąsiory, kozy górskie i maciora Chrumka. Najwięcej było tam psów w różnym wieku, a wśród nich również rasowe. Pani robiła nam zdjęcia ze zwierzętami, jak i samym zwierzętom, abyśmy mieli pamiątkę z pobytu w schronisku. Bardzo wzruszył nas ciężki ich los i brak jakichkolwiek uczuć u ich właścicieli. Większość z nich została po prostu przez nich porzucona, jak zabawka, która przestała im się podobać.
Ta wizyta wywarła na nas ogromne wrażenie. Nie chcemy być obojętni wobec biednych, niechcianych zwierząt.