bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Święto wiosny

Święto wiosny

Beata Rudzka 22 maj 2009 Aktualizacja:21 marzec 2014 

W dniach 16 – 21 marca 2009 r. tradycyjnie obchodziliśmy „Święto wiosny”.
Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Pierwszy oddech wiosny”. Cała społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła w różnorakich przedsięwzięciach związanych z tym świętem.
Pragnąc uatrakcyjnić nasze obchody zorganizowaliśmy konkurs na najbardziej wiosenną klasę. Od razu szkoła zrobiła się wesoła i kolorowa.

Ciekawie prezentowała się wystawa prac plastycznych i literackich. Klasy młodsze świetnie bawiły się, biorąc udział w wiosennym konkursie ortograficznym. Natomiast klasy starsze wzięły udział w „Lidze Klas”.
Oprócz pożywek dla ducha były również pożywki dla ciała, a właściwie dla podniebienia. Odbyła się bowiem degustacja zdrowej żywności. Interesującą atrakcją dla wszystkich dzieci była gra terenowa „Szukamy wiosny”. Odbyła się ona w terenie i dostarczyła wielu wrażeń.
Końcowym akcentem obchodów był barwny korowód społeczności szkolnej i lokalnej z gaikiem i transparentami ulicami osiedla. W jego toku poszczególne klasy prezentowały swoje pomysły na okrzyk pod hasłem „Obudźmy wiosnę”. Prezentowane były również ciekawe stroje i marzanny.
Obchody zakończone zostały wycieczką rowerową po Wrocławiu, w której wzięli udział zarówno uczniowie, jak i ich rodzice. Wszystkim smakowała pyszna grochówka ze stołówki szkolnej, zjedzona na świeżym powietrzu.
Uczestnicy licznych konkursów otrzymali nagrody na apelu podsumowującym akcję. Z niecierpliwością czekamy na następne obchody „Święta wiosny”.