bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Sukces uczniów „Dziewiątki” w Olimpiadzie Juniorów z Historii

OHJ Ol Sztonyk

OHJ Ol Sztonyk
Z przyjemnością informujemy, że ósmoklasiści naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w tegorocznej edycji Olimpiady Historycznej Juniorów ( dawniej: Olimpiada Gimnazjalisty).

Uczennica klasy 8c Aleksandra Sztonyk otrzymała tytuł LAUREATA OLIMPIADY. Natomiast Kacper Dobosz z klasy 8a uzyskał tytuł FINALISTY.  Uczniowie wspaniale poradzili sobie już w etapie okręgowym. Zajęli I oraz II miejsce na Dolnym Śląsku. Pozwoliło im to reprezentować nasze województwo na etapie centralnym. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą historyczną oraz umiejętnościami humanistycznymi od epoki starożytnej do czasów współczesnych. Przygotowywali się przez pół roku w trudnych warunkach nauki zdalnej pod kierunkiem p. Karola Wolańskiego.

Tematem przewodnim finału były „Epidemie w dziejach Europy i świata od starożytności do XX wieku”. Ola i Kacper uzyskali wysokie wyniki zarówno w części pisemnej jak i ustnej. Zostali wyróżnieni wśród najlepszych 76 uczniów z historii  w Polsce.  W komisjach konkursowych zasiadali wybitni historycy m.in. z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizatorami Olimpiady było Polskie Towarzystwo Historyczne pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

OHJ Kacper Dobosz

OHJ Kacper Dobosz