Klasa z empatią

kl z empatia

bezp doln LOGO

Wrzesień 2021

Pasowanie na czytelnika w ramach kampanii "MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK"

W bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na czytelnika. Zaproszone zostały pierwsze klasy wraz z nauczycielami oraz Szanowną Dyrekcją, która skierowała do dzieci kilka słów, by książki wypożyczały, a bibliotekę traktowały jak drugi dom. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek i złożyły uroczyste ślubowanie. Obejrzały także piękne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3b oraz otrzymały na pamiątkę pasowania książkę "Pierwsze abecadło".

To już trzecia publikacja przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” tym razem dla dzieci rozpoczynających pierwszą klasę. Kampania społeczna została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniom pierwszej klasy gratulujemy i życzymy pięknego rozwoju osobistego poprzez lekturę dobrej książki. Gratulacje także dla uczniów klasy 3b, które przygotowały pod kierunkiem pani bibliotekarki przedstawienie. To był ich bardzo udany, pełny emocji debiut aktorski w bibliotece szkolnej.

Więcej dokumentacji multimedialnej znajduje sie na blogu bibliotecznym.