bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Rozpoczęliśmy przygodę z MegaMisją

Rozpoczęliśmy przygodę z MegaMisją

Chrąchol Magdalena 29 wrzesień 2020 Aktualizacja:04 październik 2020 

megaMisja

megaMisja
W czerwcu informowałyśmy o tym, że nasza świetlica znalazła się wśród 150 najlepszych szkół, które zakwalifikowały się ogólnopolskiego programu MEGAMISJA organizowanego przez Fundację Orange. Dzięki wygranej latem rekrutacji nasza świetlica od 23 września rozpoczęła przygodę z MegaMisją. Czym jest MEGAMISJA? Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie (Julka i Kuba), którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie placówki. Pierwsze zajęcia: ogrom radości i zabawy!

W czasie pierwszych zajęć dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy poznały Julkę i Kubę (głównych bohaterów gry edukacyjnej) i dowiedziały się, co wydarzyło się w laboratorium, w którym toczy się akcja MegaMisji. Dzieci dowiedziały się jakie istnieją źródła informacji, w których można poszukiwać odpowiedzi na wszystkie pytania. W czasie trwających zajęć dzieci pomogły bliźniakom ustalić, co muszą wiedzieć przed zaadoptowaniem żółwia i ustaliły, że odpowiedzi na pytania warto poszukiwać w wielu źródłach. Dzieci były zachwycone otrzymaniem monet za przejście pierwszej misji i miały ogromną radość z wyboru wyglądu Psotnika, któremu nadały imię "Megas". Drugie zajęcia: dzielni poszukiwacze informacji. Podczas drugich zajęć (25 września) dzieci zapoznały się z podstawowymi sposobami wyszukiwania informacji. Wiedzą już gdzie ich szukać, a także mają świadomość tego, że decyzje najlepiej podejmować w oparciu o informacje z różnych źródeł. W trakcie pracy w grupach i korzystania z przewodników, uczniowie zebrali ważne informacje na temat Islandii i Sycylii, planując tym samym wyprawę na ferie dla Julki i Kuby. Niemal jednogłośnie doradzili rodzeństwu wyjazd na Sycylię. Po zakończonych zajęciach dzieci dopytywały nas o kolejne, nie mogąc się doczekać dalszych przygód bliźniaków. Kolejne przygody Julki i Kuby już 30 września! Koordynatorzy programu MegaMisja: Mariola Woźniak Angelika Lipiec Magdalena Chrąchol