bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Logowanie

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Kowalczyk Małgorzata 23 wrzesień 2020 Aktualizacja:23 wrzesień 2020 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI SERWISU INTERNETOWEGO https://sp9.wroclaw.pl/ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 IM. W. POLA

WE WROCŁAWIU

Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Polaw we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych oraz aplikacji mobilnych zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych.

Treści niedostępne:

  • brak części opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków,
    ·           część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR),
    ·           dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.),
    ·           brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych.

Wyłączenia:

  • zdjęcia, obrazki oraz pliki PDF zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego,
    ·           mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 22.09.2020 r.
Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu 23.09.2020 r.
 

Informacja o sposobie dokonania oceny

Ocena została przeprowadzona zgodnie z listą kontrolną WCAG na podstawie samooceny dokonanej przez organ sektora publicznego zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku Dobrych Praktyk – WCAG Fundacji Widzialni oraz narzędzia weryfikującego zawartego
na stronie http://checkers.eiii.eu, w którym po analizie uzyskano wynik pozytywny.
Skróty klawiszowe

Domyśle skróty klawiszowe przeglądarek internetowych.

Dostępność architektoniczna siedziby

Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Pola we Wrocławiu mieszcząca się przy ulicy
Nyskiej 66 we Wrocławiu jest częściowo przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Budynek


Cały budynek jest w całości dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rodziców
z wózkiem dziecięcym. Od strony wschodniej zaprojektowano pochylnię prowadzącą
do nowej części obiektu umożliwiającą dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych. Winda, znajdująca się obok wejścia dla osób niepełnosprawnych obsługuje wszystkie kondygnacje użytkowe.

Wejście główne


Wejście główne do budynku znajduje się od ulicy Nyskiej 66. Do wejścia prowadzą schody, brak podjazdu dla wózków inwalidzkich. Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Pola zlokalizowana jest na czterech poziomach (przyziemie, parter, I i II piętro) połączonych ze sobą windą i schodami. Do budynku prowadzi również wejścia boczna.
Drzwi wejściowe główne są jednoramowe, drewniane. Brak oznaczeń kontrastowych dla osób słabowidzących.

Portiernia


Portiernia znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego.

Sekretariaty


Sekretariat znajduje się na parterze, w nowym skrzydle szkoły, po prawej stronie.

Winda


W budynku znajduje się winda dostępna dla osób na wózku oraz rodziców z wózkiem dziecięcym. Winda wydaje komunikaty głosowe. Przyciski windy przywołujące oraz sterujące są opisane alfabetem Braille’a. Przycisk alarmowy jest oznaczony wytłoczonym dzwonkiem. Do windy prowadzą dwie drogi: od wejścia wschodniego – winda znajduje się obok klatki komunikacyjnej. Od strony bloku sportowego należy kierować się na lewo, przez korytarz, aż do nowego skrzydła. Winda znajduje się przy klatce komunikacyjnej. Osoby z klaustrofobią mogą odczuwać dyskomfort podczas przebywania w windzie.

Pomieszczenia biurowe


Dostępne dla osób na wózkach. Pokoje z numeracją są oznaczone tabliczkami stanowiskowymi. Brak oznaczeń kontrastowych dla osób słabowidzących. Pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze po prawej stronie dobudowanego skrzydła. Brak opisów pomieszczeń alfabetem Braille’a.

Pomieszczenia sanitarne


Toalety na każdym piętrze są dostępne i dostosowane dla osób z niepełnosprawnością oznakowane standardowo, w każdej toalecie jest przestrzeń manewrowa oraz przestrzeń do transferu bocznego. Istnieje system przyzywowy. Przybory sanitarne wyposażono w uchwyty ułatwiające korzystanie

Miejsca parkingowe


Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowych dla osób z niepełnosprawnością..

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym


Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Możliwość wejścia do budynku Szkoły z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy..

Dostosowania


Informacje głosowe, pętle indukcyjne, pochylnie, platformy – niedostępne.
Posadzki antypoślizgowe – niedostępne.
Oznaczenia kontrastowe  lub w druku powiększonym dla osób niewidomych
i słabowidzących – niedostępne..

Schody


Główne klatka schodowa znajduje się obok wejścia głównego. Boczne klatki komunikacyjne znajdują się w bocznych częściach budynku. Schody wyposażone są w poręcze, usytuowane po prawej stronie. Osoby z lękiem wysokości mogą odczuwać dyskomfort na schodach.

Dojazd


Budynek Szkoły Podstawowej nr 9 im. W. Pola znajduje się przy ul. Nyskiej 66. Dojścia piesze są od ulic Armii Krajowej, Pięknej i Jesionowej. Przejścia dla pieszych, w bliskiej odległości od szkoły, nie posiadają sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Dojazd możliwy samochodem osobowym z opcją skorzystania z parkingu.
Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 550 m.
Najbliższe przystanki tramwajowe znajdują się w odległości 400 m
 

Obsługa osób słabosłyszących


Brak możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym. 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa nr 9 im. W. Pola we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby użytkownicy serwisu internetowego https://sp9.wroclaw.pl/ mieli pełny dostęp do jego treści, mogli te treści zrozumieć oraz aby wygodna nawigacja umożliwiała logiczne i intuicyjne korzystanie z serwisu.
Jeśli stwierdzisz, że serwis https://sp9.wroclaw.pl/ nie jest dla Ciebie w pełni dostępny, prosimy skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo:
Szkoła Podstawowa nr 9 we Wrocławiu
ul. Nyska 66
50-505 Wrocław
tel. +48 71 798 68 72 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
   

Postępowanie odwoławcze

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli
w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, podmiot niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od daty wystąpienia zgłoszenia.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej czy aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl/content/kontakt.

Przydatne linki