Klasa z empatią

Lesiewicz Agnieszka 22 wrzesień 2020 Aktualizacja:22 wrzesień 2020

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,

w dniach 15-18.09.2020  gościliśmy w naszej szkole asystentkę z Niemiec p. Clarę Schönfeld. Chciałabym wszystkim podziękować z całego serca za wspaniałe przyjęcie naszego gościa, za zaangażowanie i współpracę. Nasze dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych w bezpośrednim kontakcie z osobą obcojęzyczną. Dla wielu dzieci była to pierwsza możliwość wypróbowania swojej wiedzy językowej w praktyce. Otrzymałam informację, że dla uczniów  było to wspaniałe doświadczenie, ale za krótkie. Dzieci wykorzystywały na zajęciach nie tylko język niemiecki, ale również angielski i francuski. Tym bardziej więc ,cieszę się na powitanie w październiku kolejnej naszej asystentki, tym razem na dłuższy okres czasu. Pobyt p. Clary uświadomił nam wszystkim jak bardzo nasze dzieci potrzebują kontaktu z żywym językiem i jak ważna jest znajomość języków obcych. Mam nadzieję, że to doświadczenie będzie kolejną motywacją dla dzieci do rozwijania i pogłębiania umiejętności językowych.

Składam również gorące podziękowania dla p. Karoliny Wojtuckiej, która pokazała Clarze ciekawe zakątki Wrocławia wraz z komentarzem w języku niemieckim. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom zwłaszcza z kl. 2 c za wspaniałą współpracę :)

Agnieszka Lesiewicz
nauczyciel jęz. niemieckiego