bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Stankiewicz Bogumiła 05 grudzień 2019 Aktualizacja:06 grudzień 2019 

zyczliwi

zyczliwi
W dniach 18-22 listopada 2019 r. w naszej szkole realizowany był projekt szkolny Dzień Życzliwości I Pozdrowień  - Hello World Day, związany z pielęgnowaniem tradycji zainicjowanej przez amerykanów braci Briana i Michaela Mc Cormack, którzy w 1971 r. zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu między Egiptem a Izraelem. Idea bądźmy dla siebie życzliwi, podjęta została w Polsce przez miasto Wrocław w 2006 r. Podczas tegorocznej XIV edycji tego święta uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wychowawcami świetlicy i terapeutami podjęli szereg działań mających na celu zarażanie innych życzliwością.

Były to: przyozdobienie szkoły w "życzliwe ozdoby”, gazetki informacyjne, wystawa plakatów z życzliwym przesłaniem, ,,Drzewa Życzliwości” i kodeks Ucznia Życzliwego. Na ,,Drzewach Życzliwości” uczniowie zawieszali listki z podziękowaniami, gratulacjami skierowanymi do innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wśród nauczycieli najwięcej życzliwych listów, które zawisły na drzewie zaadresowanych było do nauczyciela historii pana Karola Wolańskiego. Nadawcami byli głównie uczniowie klasy 7a J. Na korytarzach szkolnych, w łazienkach i w windzie powieszono hasła, promujące życzliwe spojrzenie na siebie samego. Zorganizowano akcję charytatywną ,,Daj Misiaka dla dzieciaka” zainicjowaną przez Politechnikę Wrocławską. Odbyły się konkursy plastyczne i literackie min. na projekt ,,Życzliwka SP nr 9” , ,,Życzliwa rymowankę”, zaproponowano konkurs na akcje charytatywną wymyśloną przez uczniów, zaproponowano akcję ,,Dobre słowo w trudnej chwili”. Na godzinach wychowawczych uczniowie wykorzystywali podane linki, dotyczące zaraźliwości życzliwości z filmikami i piosenkami w języku angielskim. Zorganizowano życzliwą pocztę, quiz o życzliwości i wystawę w języku angielskim ,,Be always kind”. Nagrody i wyróżnienia dla uczniów i klas zostaną wręczone na apelu podsumowującym semestr pierwszy.   Zwycięskiego ,,Życzliwka”, a raczej ,,Życzliwkę” wykonały uczennice klasy 6a. Gratulujemy.