bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

INFORMACJA DLA RODZICÓW - dotycząca ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9  im. Wincentego Pola we Wrocławiu  informuje, że w dniu  12 września 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1078).

Zakres opieki zdrowotnej przewidziany ustawą obejmuje:

  • profilaktyczną opiekę zdrowotną,
  • promocję zdrowia,
  • opiekę stomatologiczną obejmującą edukację zdrowotna, identyfikację czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej, profilaktyczne świadczenia stomatologiczne oraz leczenie stomatologiczne.

Profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami sprawuje pielęgniarka. Gabinet pielęgniarki  znajduje się e budynku szkoły  czynny  w godzinach:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek          w godzinach      -          7.25 – 15.00                              

Opiekę stomatologiczną nad uczniami zgodnie z ustawą  sprawuje lekarz dentysta. W wyniku porozumienia  zawartego z podmiotem leczniczym  Prodentis  uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z opieki stomatologicznej w Poradniach Stomatologicznych Prodentis:

  • Prodentis I - 50-541 Wrocław, al. Armii Krajowej 4
  • Prodentis II - 53-335 Wrocław, ul. Trwała 7

UWAGA:

Profilaktyczna opieka zdrowotna oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne będą sprawowane nad uczniem w przypadku braku sprzeciwu rodziców albo pełnoletnich uczniów. W razie braku zgody na objęcie ucznia  opieką zdrowotną  w powyższym zakresie uprawnieni są Państwo do wniesienia sprzeciwu do świadczeniodawców realizujących taką opiekę.

Z kolei objęcie ucznia  opieką stomatologiczną w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych wymaga pisemnej zgody rodziców albo pełnoletnich uczniów.  Zgodę wyraża się przed udzieleniem świadczenia zdrowotnego.