Klasa z empatią

Spotkanie Nauczycieli Freinetowców

Stankiewicz Bogumiła 31 październik 2019 Aktualizacja:12 listopad 2019

NF

We  wtorek 22.10.19 w naszej szkole spotkali się nauczyciele Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta - Grupa Regionalna Wrocław. Ruch freinetowski ma długą tradycję w polskiej szkole, bo zaczął się organizować już w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, a w 1992 został zarejestrowany jako organizacja pożytku publicznego i przyjął formę organizacyjną stowarzyszenia. Celem spotkania było kontynuowanie działalności stowarzyszenia na terenie Wrocławia. W trakcie spotkania przewodnicząca Maria Kańska przedstawiła dorobek pedagogiczny stowarzyszenia i zapoznała z jego działalnością. Efektem spotkania było powiększenie się liczebności Grupy Regionalnej.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Oprawę estetyczną współorganizowali uczniowie klasy 6b, którzy na lekcji techniki zrobili  przepiękne świeczniki. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowali: Mirosława Antczak, Anna Żak, Anna Waścińska i Bogumiła Stankiewicz. Spotkaniu przyświecało motto "Wszyscy odczuwamy ludzką potrzebę tworzenia". Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 3 grudnia. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich nauczycieli zainteresowanych, poznaniem, rozwijaniem i udoskonalaniem technik pracy inspirowanych pedagogika C.Freineta, wymianą doświadczeń i współpracą nauczycieli.

NF1