bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Spotkanie Nauczycieli Freinetowców

Spotkanie Nauczycieli Freinetowców

Stankiewicz Bogumiła 31 październik 2019 Aktualizacja:12 listopad 2019 

NF

NF
We  wtorek 22.10.19 w naszej szkole spotkali się nauczyciele Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta - Grupa Regionalna Wrocław. Ruch freinetowski ma długą tradycję w polskiej szkole, bo zaczął się organizować już w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, a w 1992 został zarejestrowany jako organizacja pożytku publicznego i przyjął formę organizacyjną stowarzyszenia. Celem spotkania było kontynuowanie działalności stowarzyszenia na terenie Wrocławia. W trakcie spotkania przewodnicząca Maria Kańska przedstawiła dorobek pedagogiczny stowarzyszenia i zapoznała z jego działalnością. Efektem spotkania było powiększenie się liczebności Grupy Regionalnej.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Oprawę estetyczną współorganizowali uczniowie klasy 6b, którzy na lekcji techniki zrobili  przepiękne świeczniki. Naszą szkołę na spotkaniu reprezentowali: Mirosława Antczak, Anna Żak, Anna Waścińska i Bogumiła Stankiewicz. Spotkaniu przyświecało motto "Wszyscy odczuwamy ludzką potrzebę tworzenia". Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 3 grudnia. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich nauczycieli zainteresowanych, poznaniem, rozwijaniem i udoskonalaniem technik pracy inspirowanych pedagogika C.Freineta, wymianą doświadczeń i współpracą nauczycieli.

NF1

NF1