bezp doln LOGO

Pasowanie na ucznia

Marta Marcinkiewicz 16 październik 2019 Aktualizacja:22 październik 2019

pasowanie

14.10.2019 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Przejętym i świetnie przygotowanym pierwszakom towarzyszyli członkowie rodziny oraz wychowawcy klas. Na ceremonii była obecna dyrekcja naszej szkoły w osobach p. Zbigniewa Matuszaka, p. Justyny Krzewskiej, p. Izabeli Gajdy – Chranowskiej. Uroczystość ubogacili znamienici goście przybyli z tej okazji, a wśród nich: Prezydent Miasta Wrocławia – p. Jacek Sutryk, Radny Miasta Wrocławia p. Jarosław Krauze, przewodnicząca MOZ NSZZ ”Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław Krzyki p. Krystyna Kochan, Prezes ZNP Wrocław – Krzyki p. Krystyna Gmerek, przedstawiciel Szkolnej Rady Rodziców p. Grzegorz Ciesiun.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swój patriotyzm lokalny, umiejętność logicznego myślenia oraz swoje zdolności wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę! Ceremonii pasowania w tym roku przewodniczył Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który najpierw skierował kilka ciepłych słów do uczniów i rodziców. Bardzo miłym akcentem było to, że każdy uczeń miał możliwość zamienienia kilku słów z panem Prezydentem. Tarcze szkoły wręczał Radny Miasta p. Jarosław Krauze. Wychowawcy klas pierwszych również zostali pasowani przez zaszczytnych gości. Pod koniec, klasa III B przygotowała jeszcze kilka ciepłych słów skierowanych do pierwszaków. Następnie każda klasa miała możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z zaproszonymi gośćmi w tym pięknym i uroczystym dniu. Tuż po pasowaniu klasy 1-3 wyjechały na wspólną wycieczkę integracyjną, która już się wpisuje w tradycję naszej Szkoły. Emocji było co niemiara! Nowoprzyjętym pierwszoklasistom, życzymy aby odkrywali i rozwijali w sobie to co piękne i wyrośli na ludzi, którzy będą dokonywali mądrych wyborów!