bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec zaprasza do wspólnej nauki i zabawy

konsulat

konsulat
Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zaprosił uczniów klas 7 i 8 z naszej szkoły na warsztaty językowe. Odbyły się one w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nasi uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć na co dzień pilnie strzeżoną siedzibę niemieckiej placówki dyplomatycznej przy Podwalu 76, dawną rezydencję rodziny Haase, bogatych „breslauerskich” browarników.

Projekt realizowany był we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego (Oddział Wrocław) i miał na celu promowanie nauki języka niemieckiego oraz pokazanie, jak w formie gier i zabaw, w ciekawy i bezstresowy sposób można uczyć się języka naszych zachodnich sąsiadów.

Już przy drzwiach wejściowych czekała na nas pani Doris Wildemann – Konsul w Referacie Kultury i Referacie Gospodarki, serdecznie witając naszych uczniów. Zostaliśmy zaproszeni do pięknego historycznego wnętrza - sali, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie warsztatów. Tam czekała już na nas prowadząca zajęcia pani Katarzyna Sroka – doświadczona nauczycielka języka niemieckiego i przewodnik po Wrocławiu. Nad całością imprezy czuwała pani Joanna Mateusiak z Referatu Kultury Konsulatu RFN.

Czas spędzony w Konsulacie upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło smacznego poczęstunku oraz upominków.

Dziękujemy za zorganizowanie spotkania i miłe przyjęcie oraz  radosną naukę.