bezp doln LOGO

Bezpieczne środowisko

Stankiewicz Bogumiła 25 luty 2019 Aktualizacja:04 marzec 2019

eko

W okresie od 18-22.02.19 w klasach 5b, 5c i 5d odbyły się na języku niemieckim zajęcia dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Polsce i w Niemczech. Uczniowie klas piątych przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne i plakaty nt ochrony naturalnych zasobów środowiska, które zaprezentowali innym uczniom. Dotyczyły one zwłaszcza ochrony wody, energii elektrycznej i źródeł jej pozyskiwania, segregacji śmieci. Dowiedzieli się w jaki sposób organizowana jest ta ochrona w Polsce i Niemczech, jak motywowani i zachęcani są młodzi Niemcy do np. segregowania śmieci, zwracania do specjalnych pojemników w sklepach opakowań szklanych i plastikowych po napojach, że otrzymują za każdą zwróconą do sklepu  butelkę określoną kwotę pieniędzy, jakie kary grożą za ignorowanie zaleceń dotyczących segregowania śmieci.

Uczniowie mieli również za zadanie zaobserwować i opowiedzieć w jaki sposób dba się o zasoby naturalne w ich domach, rodzinach, tzn. jak  oszczędza się wodę, energię elektryczną, segreguje się śmieci. Wszyscy uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, zadawali liczne pytania nauczycielce pani Agnieszce Lesiewicz, dotyczące ochrony środowiska w Niemczech i otrzymali na nie wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki tym zajęciom wzrosła wiedza uczniów nt sposobów dbania o środowisko naturalne w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów.