bezp doln LOGO

„Klimat, energia, zdrowie”

Stankiewicz Bogumiła 22 styczeń 2019 Aktualizacja:21 luty 2019

klimat

W ramach działań związanych z realizacją projektu edukacyjnego ,, Bezpieczni Wincek i Pola związanych z ochroną środowiska, a szczegółnie  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza nasza szkoła  realizuje projekt edukacyjny „Klimat, energia, zdrowie” prowadzony  przez  Dolnośląski Klub Ekologiczny. Animatorzy projektu  mgr Krystyna Haladyn  i dr inż. Aureliusz Mikłaszewski  8 stycznia wygłosili  dla uczniów klas siódmych dwa wykłady:

- Klimat i jego zmiany.
- Energia, pozyskiwanie i emisja.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zanieczyszczenie powietrza przez niską emisję i smog wpływa na zmiany klimatu. Poznali zagrożenia związane ze zmianami klimatu oraz sposoby ograniczania emisji zanieczyszczeń w gospodarstwie domowym. Następnie na warsztatach: „Emisja CO2 – obliczanie „śladu węglowego” poprowadzonych  przez dr inż. Aureliusza Mikłaszewskiego, uczniowie samodzielnie obliczali ilość  CO2 emitowanego do atmosfery w wyniku spalania paliw kopalnych :węgla i ropy naftowej. Dzięki projektowi wzrasta świadomość uczniów na temat skutków zanieczyszczeń powietrza i wiedza jak temu przeciwdziałać. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczycielka fizyki Łucja Grzegorczyk.