bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Logowanie

„Klimat, energia, zdrowie”

„Klimat, energia, zdrowie”

Stankiewicz Bogumiła 22 styczeń 2019 Aktualizacja:21 luty 2019 

klimat

klimat
W ramach działań związanych z realizacją projektu edukacyjnego ,, Bezpieczni Wincek i Pola związanych z ochroną środowiska, a szczegółnie  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza nasza szkoła  realizuje projekt edukacyjny „Klimat, energia, zdrowie” prowadzony  przez  Dolnośląski Klub Ekologiczny. Animatorzy projektu  mgr Krystyna Haladyn  i dr inż. Aureliusz Mikłaszewski  8 stycznia wygłosili  dla uczniów klas siódmych dwa wykłady:


- Klimat i jego zmiany.
- Energia, pozyskiwanie i emisja.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zanieczyszczenie powietrza przez niską emisję i smog wpływa na zmiany klimatu. Poznali zagrożenia związane ze zmianami klimatu oraz sposoby ograniczania emisji zanieczyszczeń w gospodarstwie domowym. Następnie na warsztatach: „Emisja CO2 – obliczanie „śladu węglowego” poprowadzonych  przez dr inż. Aureliusza Mikłaszewskiego, uczniowie samodzielnie obliczali ilość  CO2 emitowanego do atmosfery w wyniku spalania paliw kopalnych :węgla i ropy naftowej. Dzięki projektowi wzrasta świadomość uczniów na temat skutków zanieczyszczeń powietrza i wiedza jak temu przeciwdziałać. Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczycielka fizyki Łucja Grzegorczyk.