bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Styczeń 2011
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Logowanie

Kochajmy zwierzaki

Kochajmy zwierzaki

Stankiewicz Bogumiła 08 grudzień 2018 Aktualizacja:09 grudzień 2018 

kochajmy zwierzeta

kochajmy zwierzeta
W listopadzie uczniowie naszej szkoły z klas młodszych (1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 3c) oraz uczniowie drugiego etapu edukacyjnego (4a, 4c, 6b) wzięli udział w projekcie edukacyjnym KOCHAJMY ZWIERZAKI realizowanym z inicjatywy towarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, a zorganizowanym w szkole z inicjatywy nauczycielki przyrody i biologii pani Anny Różyckiej. Projekt ukierunkowany jest na edukację dzieci młodzieży w zakresie humanitarnej ochrony zwierząt i obejmował zajęcia z ich udziałem. Poprzez różnorodne formy aktywności: prezentacje, gry zespołowe, warsztaty, interakcje ze zwierzętami różnych gatunków dzieci mogły zdobyć niezbędną wiedzę w tym zakresie.

Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jak pomagać zwierzętom, by im nie szkodzić. Kiedy zwierzęta domowe i dzikie potrzebują pomocy i jak racjonalnie reagować. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła prelekcja edukacyjna o poprawnych zachowaniach wobec jeży oraz ptaków. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję nauczyć się rozpoznawania pospolitych ptaków zimujących na obszarze Polski. Uzyskali informacje, czy powinniśmy pomagać ptakom w tym trudnym dla nich okresie i dlaczego są one tak ważne dla nas. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego w jaki sposób przygotowują się do zimy. Zajęcia miały na celu uzmysłowienie wszystkim, którzy chcą pomagać jeżom i ptakom, jak robić to właściwie i bezpiecznie. Dzieci z klas młodszych brały udział w lekcji z psem i dzięki temu poznały zasady zachowania się w ich obecności w różnych sytuacjach i opieki nad tymi zwierzętami. Zajęcia uwrażliwiły dzieci na humanitarne traktowanie i bezpieczne zachowywanie się w kontaktach ze zwierzętami.