bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Młodzi sportowcy... wspaniali rodzice i nauczyciele!

Młodzi sportowcy... wspaniali rodzice i nauczyciele!

Matuszak Zbigniew 17 październik 2018 Aktualizacja:17 październik 2018 
Sobota - 22 września 2018 roku to dzień, w którym zbiegły się dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to aktywny udział naszych uczniów, wraz z rodzicami i nauczycielami, w rowerowej eskapadzie po Wrocławiu. Blisko setka uczestników z naszej szkoły dołączyła kolejny raz, w ramach XII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, do „Rowerowego Peletonu”. Organizatorem po raz trzeci było Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Hasłem przewodnim peletonu było: Wybierz zdrowie. Jedź z nami! Peleton ruszył z boiska przy Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Wieczystej i ulicami Wrocławia przejechał na Wyspę Słodową. pokonując długość trasy ok. 12 km.

W tym samym czasie, w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, odbyło się spotkanie młodych sportowców (duża część z naszej szkoły) i ich rodziców, którzy zorganizowali premierowy pokaz filmu o zmaganiach sportowych swoich dzieci. Kilkunastominutowy reportaż dokumentował ich wielomiesięczną pracę i rozważania rodziców o wartości, jaką daje możliwość wspólnego spotykania się i motywowania do wysiłku swoich dzieci. Było to naprawdę wzruszające przeżycie. Dokument można obejrzeć >>>tutaj.
Podziw należy się zarówno naszym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy pomimo różnych przeciwności losu nie poddają się, pokonują swoje słabości dla lepszego jutra i często też bezinteresownej pracy na rzecz innych.