bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Przygody muzyczne w krainie instrumentów etnicznych

Przygody muzyczne w krainie instrumentów etnicznych

Administrator 05 grudzień 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Ciekawą inicjatywą było zorganizowanie przez Fundację Erdo, finansowanego przez Urząd Miasta Wrocławia, autorskiego programu warsztatów muzycznych „Przygody muzyczne w krainie instrumentów etnicznych”.
Siedem kolejnych jednogodzinnych zajęć odbywało się w godzinach popołudniowych w Browarze Mieszczańskim przy ul. Hubskiej.

Wybrana grafika

Wybrana grafika

Uczestniczyły w nich dwie grupy uczniów, każda po 12 osób, jedna nadzorowana przez p. Jolantę Sulicz, a druga przez p. Alinę Haładaj. Zajęcia prowadził Piotr Gospodarczyk ze szkoły rytmu i instrumentów perkusyjnych „Conga Music”.
Warsztaty odbywały się w formie zabawy. Miały one na celu: wzbudzić i zainspirować zainteresowania muzyczne dzieci, umożliwić poznanie ciekawych instrumentów z różnych stron świata, poprzez wspólną naukę rytmów i znanych melodii uczyć pracy zespołowej, rozwijać poczucie odpowiedzialności i wagi własnej roli we wspólnie wykonywanych utworach.
Podsumowaniem zajęć był koncert, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy warsztatów. Organizatorzy zadbali o ciekawy wystrój wnętrza i poczęstunek. Występ zrobił duże wrażenie na rodzicach i zaproszonych gościach. Po występie mogli oni sami spróbować swoich możliwości w grze na różnych instrumentach. To ciekawe doświadczenie pragniemy kontynuować w przyszłości.
W galerii kilka zdjęć z imprezy.

Jolanta Sulicz, Alina Haładaj